Baltijas valstu ZA sadarbība

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences galvenā tēma – biomedicīna

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konference „Gēni: no pagātnes līdz nākotnei" notika 2019. gada 2.-3. maijā Lietuvas Zinātņu akadēmijā Viļņā.

Konference turpina Baltijas valstu zinātniskās sadarbības tradīcijas, kas aizsāktas 20. gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados.

Konferencē piedalījās starptautiski atzīti zinātnieki no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, Vācijas un Somijas. Konferences pirmā diena bija veltīta medicīnas ģenētikai un cilvēka genoma pētījumiem, kā arī augu ģenētikai un genomikai.

Konferenci atklāja Lietuvas Zinātņu akadēmijas prezidents Jūras Banys, Igaunijas Zinātņu akadēmijas prezidents Tarmo Soomere un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Konferences otrajā dienā Lietuvas pētnieki stāstīja par savu pētījumu rezultātiem Lietuvas un Baltijas iedzīvotāju etnoģenēzes pētniecībā, sasaistot jaunākos vēsturiskos, arheoloģiskos, lingvistiskos un genomikas pētījumu datus.

Konferences laikā tika piešķirtas Baltijas Zinātņu akadēmijas medaļas un diplomi:

- Igaunijas ģenētiķei profesorei Maris Lānai - par izcilu ieguldījumu klīniskās un reproduktīvās ģenētikas jomā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

- Latvijas ģenētiķim profesoram Īzakam Rašalam - par svarīgiem pētījumiem augu ģenētikā un nozīmīgu pedagoģisko un organizatorisko ieguldījumu augu ģenētikas fundamentālo un lietišķo pētījumu īstenošanā Latvijā Igaunijā un Lietuvā.

- Lietuvas ģenētiķim profesoram Vaidutim Kučinskam - par pētījumu novatoriskajiem rezultātiem, kas ļauj interpretēt Baltijas iedzīvotāju izcelsmi, genoma daudzveidību un līdzību, sadarbojoties ar Latvijas un Igaunijas zinātniekiem.

Ilze Trapenciere, LZA starptautisko sakaru nodaļas vadītāja

Programma

Informācija par konferenci Lietuvas Zinātņu akadēmijas mājas lapā.

 

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")