Starptautiskā Sadarbība

Armaga observatorijas un planetārija (AOP) zinātnieki ir atklājuši Mēnesim līdzīgu asteroīdu, kas slēpjas aiz Marsa

Armaga observatorijas un planetārija (AOP) zinātnieki ir atklājuši Mēnesim līdzīgu asteroīdu, kas slēpjas aiz Marsa

Starptautiskā pētnieku grupa, kuru vada Armagh observatorijas un planetārija (AOP) zinātnieki, kurus atbalsta Apvienotās Karalistes Zinātnes un tehnoloģiju objektu padome (STFC), uzskata, ka asteroīds, kas pazīstams kā (101429) 1998 VF31, datēts ar Saules sistēmas sākuma gadiem un ir saistīts ar notikumiem, kas veidoja mūsu Mēnesi un būtiski pārveidoja Zemi.

Atklājumā iesaistītie pētnieki ir pētījuši Marsa "Trojas zirga" asteorīdus, tostarp Mēnesim līdzīgos asteroīdus, lai saprastu, vai ap Zemi riņķo Trojas zirgu asteroīdi.

Trojas zirgu asteroīdi

Trojas zirgi ir liela asteroīdu grupa, kuriem ir kopīga orbīta ar planētu vai mēness, un kuri zinātniekus ļoti interesē, jo tie pārstāv atlikušos materiālus no planētu veidošanās un var zinātniekiem daudz pastāstīt par to, kā planētas radās.

Par pārsteigumu komanda atklāja, ka 101429 paraugi sakrīt nevis ar citiem maziem ķermeņiem, bet gan ar mūsu tuvāko kaimiņu Mēnesi.

Mini Mēness izcelsme

Lai gan neparastā objekta izcelsme joprojām ir noslēpums, pētniekiem ir dažas teorijas. Viens no tiem ir iemesls, kāpēc asteroīds izskatās pēc Mēness - jo tas nāca no Mēness.

Galvenais autors Dr. Apostolis Christou no AOP paskaidro: “Agrīnā Saules sistēma ļoti atšķīrās no vietas, kuru mēs šodien redzam. Telpa starp jaunizveidotajām planētām bija pilna ar gruvešiem, un sadursmes bija ikdienišķa parādība. Lielie asteroīdi - mēs tos saucam par planetesimāliem - skāra Mēnesi un citas planētas. Šādas sadursmes skaidiņa varēja nokļūt Marsa orbītā, kad planēta vēl tikai veidojās un bija ieslodzīta savos Trojas mākoņos. ”

Tomēr ticamāks scenārijs ir tāds, ka objekts nāca no paša Marsa. Marsu, tā veidošanās vēsturē, spēcīgi ietekmēja triecieni, un milzīgs trieciens varēja atstāt Mēnesim līdzīgu asteroīdu Marsa orbītā.

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")