LMZN

Noslēdzies ForestValue2 projekta uzaicinājums

Noslēdzies ForestValue2 projekta uzaicinājums

Starptautiskais uzaicinājums iesniegt priekšlikumus ForestValue2 projektam (Horizon Europe GA no. 101094340, Innovative forest based bioeconomy (2023-2027)) ir veiksmīgi noslēdzies. Tā mērķis bija veicināt mežu un to resursu ilgtspējīgu izmantošanu, vienlaikus sekmējot sabiedrības, vides un ekonomikas ieguvumus.

Kopumā tika iesniegti 25 inovatīvi priekšlikumi, kas atspoguļo ekspertu un organizāciju stingro apņemšanos veicināt pozitīvas pārmaiņas meža ekosistēmās. Šajā uzsaukumā par atbilstošiem tika atzīts 21 priekšlikums, kuru zinātnisko izvērtēšanu veica neatkarīga starptautiska ekspertu komisija.

 Iesniegtie priekšlikumi liecina par daudzpusīgu pieeju: 10 priekšlikumi ir veltīti "noturīgām ilgtspējīgām meža sistēmām un apsaimniekošanai" un 11 priekšlikumi ir veltīti "ilgtspējīgām koka ēku sistēmām". Visus priekšlikumus izvērtēja neatkarīga, starptautiska zinātnieku ekspertu grupa. No Latvijas kā eksperts piedalījās LZA akadēmiķis Bruno Andersons. LZA akadēmiķe Baiba Rivža darbojas ForestValue2 vadības komandā, pārstāvot Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju.

ForestValue2 projekta vadības sanāksmē 2023. gada 12. decembrī iesaistītās finansēšanas aģentūras sarindotos priekšlikumus saskaņoja ar pieejamo publisko finansējumu un izveidoja to priekšlikumu sarakstu, kurus ieteica finansēšanai. Rezultāti jau ir paziņoti pieteikumu iesniedzējiem, tomēr, tā kā galīgos lēmumus par finansējumu pieņems iesaistītās finansēšanas aģentūras sarunās ar valstu pieteikumu iesniedzējiem, sīkāka informācija par atlasītajiem priekšlikumiem šobrīd netiek paziņota. 

Finansētās iniciatīvas dos ievērojamu ieguldījumu šajā jomā, un paredzams, ka tās sāksies ne vēlāk kā 2024. gada vasaras sākumā, tādējādi iezīmējot sākumu aizraujošam ceļam uz ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un koka būvniecības sistēmām.

Vairāk informācijas ForestValue2. Joint Call 2023 [https://forestvalue.org/joint-call-2023-jc-2023/].

 B.Rivza piedalas ForestValue 2 sanaksmes Brisele 12.12.2023

Attēlā: LZA akadēmiķe Baiba Rivža piedalās ForestValue2 vadības sanāksmē Briselē 2023. gada 12. decembrī.

Lasīts 163 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")