Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļa

Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļa

Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļa (4)

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67223448; 29215144. Fakss: 67821153
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Baiba RIVŽA
Nodaļas priekšsēdētājas vietnieks Bruno ANDERSONS
Zinātniskā sekretāre Ligita ĀZENA

Padomes locekļi

Īzaks RAŠALS

LMZN šobrīd apvieno 38 LZA locekļus, t. sk. 11 īstenos, 1 goda locekli, 3 ārzemju locekļus un 23 korespondētājlocekļus.

Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)
Nodaļas 2020. gada darba plāns (pdf)

Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļu (LZA LMZN) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija (LLMZA) aicina doktorantus - topošos zinātniekus pieteikties 2020. gada darbu konkursā. Konkursa mērķis ir stimulēt lauksaimniecībā aktuālu zinātniski - praktisko problēmu risināšanu, kā arī zināšanu pārnesi uz ražošanu. Kā arī sekmēt zinātnisko projektu, promocijas un maģistrantu darbu izpildes kvalitāti, veicināt doktorantu izaugsmi.

Papildu informācija: http://www.lza.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=5671&Itemid=73

Piektdiena, 07 Augusts 2020 11:32

Noslēgusies pieteikšanās konkursam Sējējs - 2020

Written by


Zemkopības ministrijas sadarbībā Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA), Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļu (LZA LMZN) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) organizē konkursu "SĒJĒJS 2020", tas ir ikgadējs pasākums, kura mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā.
LLMZA un LZA LMZN aicina pieteikt dalībnieku nominācijā "Zinātne praksē un inovācijas"
Papildu informācija: https://www.sejejs.lv/

Piektdiena, 07 Augusts 2020 11:28

VPP projekta INTERFRAME-LV uzsāk jaunu iniciatīvu

Written by

Pirmo reizi 6. maijā notika tiešsaistes seminārs, kuru rīkoja LZA LMZN un VPP projekts INTERFRAME-LV sadarbībā ar Ziemeļvalstu Agrāro zinātņu asociācijas (Nordic Association for Agricultural Science) Ekonomikas sekcija. Seminārā piedalījās pārstāvji no Somijas, Dānijas, Islandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Lietuvas un Latvijas. Asociācijai ir senas pētniecības tradīcijas, tā pastāv jau 100 gadus, un galvenais mērķis ir attīstīt agrārās ekonomikas pētījumus Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

Otrais tiešsaistes seminārs notika 3. jūnijā. Seminārā piedalījās Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātes studente Kristina Holmstrēma ar pētījumu: No mazām uz lielām ganībām - uzlabota rentabilitāte Zviedrijas zīdītājdzīvnieku gaļas ražošanā un Latviju pārstāvēja Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes doktorante Aija Pilvere-Javorska ar pētījumu: Ilgtspējīga ekonomiskā izaugsme Baltijas un Ziemeļvalstīs.