HSZN

Starptautiska konference "IEDOMĀTĀ SAVIENĪBA: DEZINFORMĀCIJAS LOMA PSRS UN KRIEVIJAS POLITIKĀ"

Starptautiska konference "IEDOMĀTĀ SAVIENĪBA: DEZINFORMĀCIJAS LOMA PSRS UN KRIEVIJAS POLITIKĀ"

13. maijā HSZN priekšsēdētājs Guntis Zemītis piedalījās Tieslietu ministrijas un valdības izveidotās PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšanas komisijas organizētajā starptautiskā konferencē “Iedomātā savienība: dezinformācijas loma PSRS un Krievijas politikā”. Konferences mērķis bija analizēt dezinformācijas ietekmi uz sabiedrību pagātnē un mūsdienās, kā arī rast atbildes uz jautājumu, kā mazināt tās ietekmi nākotnē.

Konferencē piedalījās pētnieki, eksperti un politiķi no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas un Apvienotās Karalistes, uzstājoties ar referātiem un piedaloties paneļdiskusijās.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Konferenci plānojām un sākām organizēt vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, taču šobrīd, pēc 24. februāra, šī konference iegūst vēl nopietnāku un principiālāku nozīmi. Jau trešo mēnesi notiek Krievijas militārā agresija Ukrainā. Latvija bija okupēta 50 gadus. Abos traģiskajos notikumos agresora galvenais ideoloģiskais ierocis bija un ir dezinformācija. Tā ir ne mazāk postošs ļaunums, jo dezinformācijas ietekmes mazināšana ir cīņa par patiesību”. Dezinformācija šobrīd ir viens no Krievijas stratēģisko ieroču veidiem, blakus kodolieročiem, līdz ar to šobrīd, kā vēl nekad, ir svarīgi šo tēmu aktualizēt, lai ierobežotu Krievijas izplatītās dezinformācijas postošo ietekmi, uzsver J. Bordāns.

Konference notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, vienlaikus tika nodrošināta tiešraide.

Avoti: LV portāls; Tieslietu ministrija 

Lasīts 82 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")