Projekti

EQUAL

EQUALS-EU: Europe’s Regional Partnership for Gender Equality in the Digital Age” 

(EQUALS-EU: Eiropas reģionālā partnerība dzimumu līdztiesībai digitālajā laikmetā)

 

Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts ir uzsācis vērienīgu "Apvārsnis-2020" projektu dzimumu līdztiesības jomā “EQUALS-EU: Europe’s Regional Partnership for Gender Equality in the Digital Age” (EQUALS-EU: Eiropas reģionālā partnerība dzimumu līdztiesībai digitālajā laikmetā). Projektā piedalās 19 partneri no Norvēģijas, Zviedrijas, Francijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Ukrainas, Šveices, Latvijas, Spānijas, Vācijas, Austrija, Turcijas, Izraēlas, Grieķijas, Serbijas, Ķīnas un Korejas Republikas.

Projekta mērķis ir veicināt dzimumu līdztiesību sociālās inovācijās un palīdzēt novērst dzimumu aizspriedumus, palielinot sieviešu un meiteņu kā sociālās inovācijas un uzņēmējdarbības līderu reputāciju caur izglītības sistēmas inovācijām. Tas koncentrējas uz zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku (STEM), kā arī līdera prasmēm IKT nozarē. Projekts ir tieši saistīts gan ar sabiedrības labklājības inovācijām, gan ar inovācijām izglītības jomā, un meiteņu/sieviešu sasniegumu attīstību. Konsorcija partneri tika mērķtiecīgi izraudzīti, lai pārstāvētu valstis, kuras ir guvušas ievērojamus panākumus dzimumu līdztiesības sasniegšanā, piemēram, Šveice un Zviedrija, kā arī valstis, kas partnerību izmantos progresa paātrināšanai, piemēram, Ukraina un Turcija.

EQUALS-EU projekts veicinās dzimumu līdztiesību trīs jomās:

  1. Dzimumu līdztiesība inovācijās un uzņēmējdarbībā. Sieviešu iesaistīšana darba tirgū nozīmē iespēju uzplaukt kā investoriem, uzņēmējiem, vadītājiem, valdes locekļiem un lēmumu pieņēmējiem.
  2. Dzimumu līdztiesība STEM izglītībā un mūžizglītībā. Ir svarīgi atzīt ar IKT saistītās izglītības nozīmi visās nozarēs digitālajā laikmetā un radikāli pārveidot esošās izglītības sistēmas, lai sievietes un meitenes varētu iegūt STEM un līderības prasmes.
  3. Dzimumu līdztiesība nodarbinātībā IKT nozarē. Pašlaik IKT nozare ir nošķirta, tikai neliela daļa IT speciālistu Eiropā ir sievietes.

Projektu finansē Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programma “Zinātne sabiedrībai un sadarbībā ar to” (Horizon2020 Program: Science with and for Society, SwafS-26-2020). Projekta īstenošanas laiks no 01.01.2021. līdz 31.12.2023. 

Informācija
Poļina Kolobova
zinātniskā sekretāre
Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts
Tel.: +371-20207092 E pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Akadēmijas laukums 1, Rīga, Latvija, LV-1050
 
 

HORIZON 2020 JEB APVĀRSNIS 2020

Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas atbalsta programma Apvārsnis 2020 ir nozīmīgs "Eiropa 2020" stratēģijas pamatiniciatīvas "Inovācijas savienība" ieviešanas instruments, kas vērsts uz Eiropas konkurētspējas stiprināšanu pasaules mērogā. 

Apvārsnis 2020 apvieno dažādus ES pētniecības un inovācijas finansējuma instrumentus vienotā programmā. Vairāk nekā jebkad iepriekš programma ir vērsta uz to, lai zinātniskos atklājumus pārvērstu inovatīvos produktos un pakalpojumos, kas radītu jaunas iespējas uzņēmējdarbībai un uzlabotu cilvēku dzīvi. Apvārsnis 2020 stimulē ekonomiku, stiprina ES zinātnes un tehnoloģijas bāzi un rūpniecisko konkurētspēju nākotnē, tiecoties uz viedāku, ilgtspējīgāku un iekļaujošāku sabiedrību.

Informācija Valsts Izglītības attīstības aģentūras mājaslapā

We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")