Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ivara Kalviņa apsveikums akadēmijas saimei

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ivara Kalviņa apsveikums akadēmijas saimei

Ļoti cienījamā Latvijas Zinātņu akadēmijas saime!

Man ir liels prieks apsveikt jūs ar vēsturisko sasniegumu – augstceltnes ēkas iegūšanu LZA īpašumā. Ir noslēdzies mūsu kopējā un neatlaidīgā darba cēliens vairāku gadu garumā. Tāpēc vēlos no sirds pateikties akadēmiķiem Ojāram Spārītim, Andrejam Ērglim, Andrim Šternbergam un citiem kā pašreizējās, tā iepriekšējās LZA vadības komandu dalībniekiem, kā arī Guntai Račas kundzei ar komandu, LZA lietu pārvaldniekam Vitālijam Kozlovskim un visiem, visiem manis šeit neminētajiem darbiniekiem, kas ir devuši savu ieguldījumu, lai panāktu, ka tagad LZA ir ieguvusi savas mājas, kuras kopt un attīstīt, lai veicinātu mūsu tēvu zemes Latvijas izaugsmi.

Mēs augsti vērtējam arī Latvijas Ministru kabineta viedo lēmumu, un it īpaši Finanšu ministrijas un tās vadītāja ministra Jāņa Reira kunga, kā arī izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces kundzes un viņas komandas ieguldījumu procesa virzīšanā un šī lēmuma pieņemšanā.

Mūs visus tagad gaida daudz lielāks izaicinājums – piepildīt šo māju ar zinātnes, pētniecības un inovācijas atbalsta un veicināšanas infrastruktūru, pārvēršot šo ēku no Staļina laika arhitektūras pieminekļa par mūsdienīgu zinātnes, inovāciju un kultūras pili.

Taču lai atceramies ķīniešu gudrību, ka pat vistālākais ceļš sākas ar pirmo soli. Nu šis solis ir sperts! Strādāsim kopā, lai LZA neapstātos savā ceļā uz mūsu stratēģijā noteikto mērķu sa-sniegšanu. Darāmā pietiks mums visiem! Lai mums veicas!

LZA prezidents akadēmiķis Ivars Kalviņš

  1. gada 23. februārī
Lasīts 325 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")