Jaunumi

LZA vārdbalvu laureāti 2022: Intai Mieriņai – Tālivalža Vilciņa vārdbalva socioloģijā

LZA vārdbalvu laureāti 2022: Intai Mieriņai – Tālivalža Vilciņa vārdbalva socioloģijā

Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts 2022. gada 18. janvārī piešķīra Tālivalža Vilciņa vārdbalvu socioloģijā Dr.sc.soc. Intai Mieriņai par pētījumu migrācijas socioloģijā un kolektīvās monogrāfijas “The Emigrant Communities of Latvia. National Identity, Transnational Belonging, and Diaspora Politics” izstrādes vadību. Zinātniskā monogrāfija starptautisko publiku iepazīstina ar Latvijas emigrācijas procesiem pēdējo 25 gadu laikā. Tā ir pirmā Latvijas sociālo un humanitāro jomu zinātnieku monogrāfija, kas angļu valodā publicēta prestižajā izdevniecībā Springer, un tiek indeksēta SCOPUS datu bāzē. Monogrāfijā turpināts migrācijas pētniecības virziens Latvijas Universitātē, tā nostiprina LU pētnieku specializāciju migrācijas pētījumos, ko īsteno gan LU Filozofijas un socioloģijas institūts, gan LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs un LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte.

Dr.sc.soc. Inta Mieriņa ir Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore, Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore, Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece. Viņas pētnieciskās intereses ir migrācija, nacionālā identitāte, sociālais kapitāls, politiskā līdzdalība, valsts – pilsoņu attiecības, sociālā un ekonomiskā nevienlīdzība, labējais radikālisms, vēsturiskā atmiņa un kvantitatīvo pētījumu metodoloģija. Profesore ir grāmatas „Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora” zinātniskā redaktore, kā arī vairāku nozīmīgu starptautisku publikāciju autore.” Saruna ar Intu Mieriņu 1. februārī LR1 raidījumā “Monopols”.

Avots: Monopola viešņa pētniece Inta Mieriņa, LR1, Monopols, 2022. gada 1. februāris.

Papildu informācija: Latvijas Zinātņu akadēmija piešķir ikgadējās vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem, 18.01.2022.

Lasīts 853 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")