Jaunumi

Latvijas zinātnes sasniegumi 2021. gadā: jaunas tehnoloģijas un ekonomiski pamatoti risinājumi vietējās lopbarības ražošanai

Latvijas zinātnes sasniegumi 2021. gadā: jaunas tehnoloģijas un ekonomiski pamatoti risinājumi vietējās lopbarības ražošanai

“Mainoties klimata apstākļiem, Latvijas zinātnieki pēc pētījumiem trīs gadu garumā nonākuši pie secinājuma, ka Latvijā var nopietni domāt par sojas audzēšanu komerciālās platībās. Šis pētījums ir atzīts par vienu no aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē.

“Ierosinājums šim pētījumam nāca no ražotājiem. Tas saistīts ar tām vajadzībām, kas ir cūkkopības nozarē – ar proteīna nodrošināšanu, ar vietējo izejvielu nodrošināšanas iespējām,” stāstīja Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Sanita Zute.

Pasaulē populārākais proteīna avots ir nevis zirņi vai mums ierastās pupas, bet gan tieši sojas pupiņas. Iesaistoties dažādu jomu ekspertiem, analizēts, vai Latvijā ir iespējams audzēt soju.


“Tā ir gan ekonomiskā neatkarība, gan ekonomiskais izdevīgums, ja mums kaut kas nav jāimportē un ja mēs varam eksportēt gala produktu, tad tas, protams, ir pienesums Latvijas tautsaimniecībai,” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš.”

Avots: Sojas pupiņas kļūst izdevīgi audzēt Latvijā, LTV1, Rīta Panorāma, Latvijā kļūst izdevīgi audzēt sojas pupiņas, lsm.lv, 2022. gada 28. janvāris.

Lasīts 919 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")