Jaunumi

SIA “ITERA Latvija” sadarbībā ar LZA un nodibinājumu “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” piešķir gada balvas

SIA “ITERA Latvija” sadarbībā ar LZA un nodibinājumu “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” piešķir gada balvas

Noslēdzies ar SIA “ITERA Latvija” finansiālo atbalstu un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un nodibinājuma “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda” sadarbībā rīkotais konkurss ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs. Balvas šogad saņēma Dr.agr. Edgars Rubauskis un Dr.chem. Dzintars Začs.

Balvas ieguvējs Dr.agr. Edgars Rubauskis, kuru balvas saņemšanai izvirzīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūts, izstrādāja darbu kopu “Zinātniski pētnieciskais darbs ilgtspējīgu tehnoloģiju ieviešanai augļkopībā”. Savukārt balvas ieguvējs Dr.chem. Dzintars Začs, kuru izvirzīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, veica pētījumu par farmaceitisko savienojumu atlikumu un noturīgo organisko piesārņotāju izplatību Latvijas apkārtējās vides objektos un to koncentrācijas samazināšanas iespējām.

Kā min balvas ieguvējs Dr.agr. Edgars Rubauskis, darbu kopa "Zinātniski pētnieciskais darbs ilgtspējīgu un vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanā augļkopībā” ir savā ziņā apkopojums par līdz šim paveikto, jomām, kurās sadarbojos ar kolēģiem Dārzkopības institūtā, bez kuru ieguldījuma šis sasniegums nebūtu iespējams. Darbs tika sākts pieredzējušu kolēģu vadībā gan augļkopībā (Dr.agr. Māra Skrīvele), gan ūdenssaimniecībā – vairāk gan apūdeņošanā (Dr.ing. Vilnis Berlands). Liela nozīme bija arī Dr.agr. Ivara Dimzas padomiem un pieredzei t.sk. risinājumos, kas saistīti ar barības vielu nodrošinājumu augļaugiem, datu izvērtēšanu un analīzi.

Balvu piešķir ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Konkursa nolikums paredz piešķirt divas vienreizējas balvas gadā, kas nozīmē, ka laureāti saņem naudas balvu 3000 EUR apmērā pirms nodokļu nomaksas, zelta piemiņas medaļu un diplomu. Kopš 2006. gada balvas saņēmuši jau 30 laureāti.

Avots: PIEŠĶIRTAS SIA “ITERA LATVIJA” UN LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS GADA BALVAS, RTU Attīstības fonds, 2022. gada 20. janvāris.

Papildu informācija: Edgars Rubauskis - viens no konkursa laureātiem, ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs, Dārzkopības institūts, 2022. gada 17. janvāris.

Lasīts 390 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")