Jaunumi

2021. gada zinātnes sasniegumi Latvijā

2021. gada zinātnes sasniegumi Latvijā

“Vērtējot Latvijas zinātnieku sasniegumus, gada nogalē kļuva zināmi izcilākie no tiem. Šāds konkurss notiek jau divdesmito gadu. Un šoreiz starp 42 iesniegtajiem darbiem Latvijas Zinātņu akadēmija īpaši izcēla 11 uzvarētājus.” LTV1 “Panorāmas” sižetā Vecgada vakarā žurnāliste Odita Krenberga iepazīstināja ar LZA rīkotā zinātnes sasniegumu konkursa laureātiem, uzsverot, ka 2021. gadā skaitliski vairāk ir sasniegumi lietišķajā zinātnē jeb praktiskajos pielietojumos, kā uzskatāmu piemēru minot Agroresursu un ekonomikas institūta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un uzņēmēju un lauksaimnieku izstrādāto un praksē jau izmēģināto pētījumu par vietējās lopbarības audzēšanas efektivitāti, izvērtējot sojas audzēšanu un izmantošanas iespējas Latvijas apstākļos. Agronomijas zinātņu doktore Sanita Zute stāsta: “Secinājums ir tāds, ka mēs varam izaudzēt soju, un lielākais prieks mums ir par to, ka arī kvalitātes rādītāji, kas ir analizēti, ir ļoti līdzvērtīgi un dažos rādītājos pat labāki nekā produkcijai, ko mēs Latvijā ievedam. Tas ir pozitīvais stāsts.”

Savukārt filozofijas zinātņu doktors Māris Kūlis, kura monogrāfija “Finis veritatis? Par patiesību un meliem” ierindota gada nozīmīgāko teorētisko pētījumu vidū. secina: “Cilvēki, ne aci nepamirkšķinot, teiks, ka katram jau sava patiesība! Un tad jāsāk domāt, bet vai tā tiešām varētu būt? Un vai mēs tiešām sāksim domāt, ka katram ir sava patiesība attiecībā uz to, kā kuru likumu saprast, kā saimniecisko dzīvi vadīt? Vai tiešām mēs gribam, ka katram ir sava patiesība šajās jomās? Nu, diezin vai!” “Mans vēlējums Jaunajā gadā – ņemt vērā, ka pat, ja dažreiz gadās sameloties, dažreiz patiesība aizmirstas, tomēr paturēt prātā, ka tā ir tomēr ļoti noderīga. Vajag cienīt patiesību.”

Avots: Odita Krenberga. Gada nozīmīgākie zinātnes sasniegumi Latvijā, LTV1, Panorāma, Zinātņu akadēmija nosaukusi 2021. gada nozīmīgākos zinātnes sasniegumus Latvijā, lsm.lv, 2021. gada 31. decembris.

Lasīts 725 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")