Jaunumi

LZA goda loceklis Imants Lancmanis - Eiropas cilvēks Latvijā 2021

LZA goda loceklis Imants Lancmanis - Eiropas cilvēks Latvijā 2021

Par 2021. GADA EIROPAS CILVĒKU LATVIJĀ kļuvis mākslas vēsturnieks, gleznotājs, Rundāles pils bijušais direktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Imants Lancmanis

Svinīgā godināšanas ceremonijā 28. decembrī tika paziņoti sabiedriskā balsojuma 2021. GADA EIROPAS CILVĒKS LATVIJĀ rezultāti. Godināšanas ceremonijā Imants Lancmanis pateicās visiem balsotājiem, sakot: “Latvija nav maza valsts, kurai vēstures gaitā grūti gājis – Latvija ir valsts ar Eiropas līmeņa kultūru un kultūras mantojumu.”

2020. GADA EIROPAS CILVĒKS LATVIJĀ, Satversmes tiesas priekšsēdētāja, arī LZA korespondētājlocekle Sanita Osipova uzrunāja pasākuma skatītājus, sakot: “2021. gads visā pasaulē iezīmējās ar cilvēcības trūkumu. Redzam, ka šogad cilvēki alkst pēc skaistuma, harmonijas, godīguma, zināšanām, patiesības un nākotnes. Katrs no šī gada TOP3 kandidātiem ir sējis labā, skaistā un sirsnīgā sēklu, lai mēs kļūtu labāki un cilvēcīgāki. Citējot Laimoni Vāczemnieku: “Vēl pirms cilvēks cilvēkos iet, cilvēkam cilvēku iemāciet.””

Balsojumu jau  24 gadus organizē biedrība Eiropas Kustība Latvijā un tā mērķis ir godināt cilvēku, kurš  ar saviem darbiem 2021. gadā ir devis lielāko ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.

Godināšanas ceremonijas ieraksts skatāms ŠEIT . 

Mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis atzīts par šā gada «Eiropas cilvēku Latvijā» / Raksts (lsm.lv, 2021. gada 28. decembris, 2021. gada 28.decembris

Avots: Eiropas Kustība Latvijā

Informācija par Gada Eiropas cilvēks Latvijā nomināciju - šeit

 

Lasīts 346 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")