Jaunumi

LZA īstenajam loceklim Bruno Andersonam un goda loceklei Skaidrītei Lasmanei piešķirti Ministru kabineta Atzinības raksti

LZA īstenajam loceklim Bruno Andersonam un goda loceklei Skaidrītei Lasmanei piešķirti Ministru kabineta Atzinības raksti

Šodien Ministru kabinets (MK) atbalstījis Izglītības un zinātnes ministrijas rosinājumu, sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas dienu,  apbalvot ar MK Atzinības rakstu sešus izcilus nozares darbiniekus par ieguldījumu zinātnē un profesionālās un pieaugušo izglītības izaugsmē.

Apbalvoto vidū ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Bruno Andersons un goda locekle Skaidrīte Lasmane. Sveicam!

Par ieguldījumu koksnes ķīmijas nozares un tautsaimniecības attīstībā, MK Atzinības raksts  piešķirts Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošajam pētniekam, ķīmijas zinātņu doktoram Bruno Andersonam. Akadēmiķis Bruno Andersons ir zinātnieks, kas apvieno dziļu pētniecisku interesi ar zinātnes koordinatora un līdera dotībām. Viņa vadībā ir veiktas trīs plašas valsts pētījumu programmas, kurās kopīgi strādāja vairākas Latvijas vadošās pētniecības iestādes, sniedzot kompleksu skatījumu uz nacionālajiem dabas resursiem, to atjaunošanu un ilgtspējīgu saimniekošanu.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes emeritētā profesore, filozofijas zinātņu doktore Skaidrīte Lasmane saņem MK Atzinības rakstu par ieguldījumu kultūras un komunikācijas ētikas jomā. Pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas profesores ieguldījums pacēlis ētikas izpratni jaunā pakāpē, nostiprinot Latvijā ētiku kā būtisku zinātnes nozari. Skaidrīte Lasmane pētījusi sabiedrībā valdošo morāli un vērtības, īpaši  saistībā ar jauno tehnoloģiju iespējām, sociālās līdztiesības, komunikācijas un kultūru mijiedarbības jautājumiem. Profesore īstenojusi gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa projektus, meklējot un sniedzot atbildes uz šodienas globālajiem izaicinājumiem.

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija, 2021. gada 9. novembris

Lasīts 508 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")