Jaunumi

Baltijas Asamblejas balvu mākslā piešķirs Gintai Gerhardei-Upeniecei par izstāžu ciklu “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”

Baltijas Asamblejas balvu mākslā piešķirs Gintai Gerhardei-Upeniecei par izstāžu ciklu “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”

Ar Baltijas Asamblejas (BA) balvu mākslā šogad apbalvos mākslas zinātniecei Gintu Gerhardi-Upenieci, piektdien, 8.oktobrī, lēmusi starptautiska žūrija, daļēji attālinātā sēdē vērtējot BA balvas kandidātus. G.Gerhardi-Upenieci apbalvos par starptautiskā izstāžu cikla “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” īstenošanu.

BA balvu literatūrā piešķirs igauņu rakstniekam Vahuram Afanasjevam (Vahur Afanasjev) par romānu “Serafima ja Bogdan” (“Serafima un Bogdans”), kurā viņš spilgti ataino unikālas kopienas dzīvi Eiropas austrumu pierobežā, gaidot pastardienu.

Savukārt balvu zinātnē saņems lietuviešu zinātnieks Virģinijus Šikšnis (Virginijus Šikšnys) par izciliem sasniegumiem biomedicīnā – novatorisku pētījumu CRISPR-Cas9 genoma rediģēšanā.

Līdztekus uzvarētājam BA balvai zinātnē šogad bija nominēti:

  • Edīte Tišheizere (Leščinska), Ieva Rodiņa, Dita Jonīte un Lauma Mellēna-Bartkeviča, Latvija. Zinātnieces nominētas par kolektīvo monogrāfiju “Neatkarības laika teātris. Latvijas teātra parādības un personības gadsimtu mijā un 21.gadsimtā”;
  • Anne Luika (Anne Luik), Igaunija. Zinātniece nominēta par izglītojošu un veicinošu darbu bioloģiskās lauksaimniecības, videi draudzīgas augu aizsardzības un ilgtspējīgas lauksaimniecības attīstībā ne tikai Igaunijā, bet visā Baltijas reģionā sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pērn balvu literatūrā piešķīra prozistei, dzejniecei un esejistei Birutei Jonuškaitei (Birutė Jonuškaitė), balvu mākslā - režisoriem Kristīnei Briedei un Audrjum Stonim (Audrius Stonys), savukārt balvu zinātnē - fiziķim Robertam Eglītim.

Vairāk: LR Saeima (08.10.2021.)

Lasīts 1048 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")