Jaunumi

IV Starptautiskais ekonomikas forums pulcēs valsts un valdības pārstāvjus, ekspertus, zinātniekus, uzņēmējus un politiķus

IV Starptautiskais ekonomikas forums pulcēs valsts un valdības pārstāvjus, ekspertus, zinātniekus, uzņēmējus un politiķus

Piektdien, 17. septembrī, plkst. 10.00 darbu sāks IV Starptautiskais ekonomikas forums “NĀKOTNES EKONOMIKA: globalizācijas izaicinājumi Eiropai un Baltijai 21.gadsimtā” Latvijas Zinātņu akadēmijā pulcējot valsts un valdības pārstāvjus, ekspertus, zinātniekus, uzņēmējus un politiķus.

Foruma atklāšanas uzrunas teiks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Aleksejenko.

Foruma plenārsēdes pirmā daļa tiks veltīta COVID-19 izraisītās krīzes izaicinājumu analīzei un aktuālajai problemātikai:

 • SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents, prof. Juris Binde atklās, kādas pārmaiņas, sarežģījumus un arī priekšrocības nesīs Industrijas 4.0 attīstība?
 • uzņēmējs, starptautiskā biznesa eksperts, zinātnieks Dr. Kannan Vishwanatth (Indija) referēs par jautājumiem, kā COVID ir mainījis starptautisko biznesu, farmāciju un veselības aprūpi? Kādas vakcīnas un farmaceitiskie produkti sekmēs cilvēku labklājību? Kādas investīciju un biznesa iespējas paver COVID ietekmētais laikmets?
 • LZA Ekonomikas institūta vadošais pētnieks, RTU prof. Jānis Vanags prezentēs jaunākos pētījumu rezultātus par Latvijas un Baltijas valstu attīstības iespējām un draudiem 21. gadsimtā;
 • Igaunijas Zinātņu akadēmijas prezidenta prof. Tarmo Someres (Tarmo Soomere) uzstāšanās būs veltīta tēmai par zinātnes nozīmi nākotnes ekonomikas attīstībā;
 • Lietuvas zinātņu akadēmijas prezidents prof. Jūrs Banis (Jūras Banys) dalīsies ar Lietuvas pieredzi jauno tehnoloģiju ietekmē uz ekonomiku;
 • Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis sniegs C-19 krīzes vadības analīzi no uzņēmēju skatu punkta.

Foruma plenārsēdes otrā daļa būs veltīta starptautiskajām attiecībām, kur nozīmīga loma ir sadarbībai Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un nākotnes ekonomikas attīstībai:

 • Uzbekistānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Baltijas valstīs un Somijā VE Kadambajs Sultanovs referēs par Vidusāzijas, Baltijas un ES savstarpējo attiecību pieredzi un praksi;
 • Kazahstānas Zinātņu akadēmijas goda akadēmiķis, aktīvs sabiedriskās domas līderis prof. Abdraim Bakytzhan prezentēs novatoriskos risinājumus, kas tiek īstenoti Astanas Starptautiskajā finanšu centrā;
 • par Ziemeļeiropas valstu pieredzi ražošanas un inovāciju attīstībā runās ilggadējais Eiropas Ražošanas asociācijas prezidents, Lundas (Zviedrija) universitātes pētniecības, sadarbības un inovāciju nodaļas vadītājs Dr. Bjorn Fagerstrom.

Plenārsēdei sekos interaktīva diskusija, iesaistot klātesošos un žurnālistus, kā arī secinājumu un priekšlikumu apspriešana.

Forums turpinās darbu trīs paralēlās sekcijās par tēmām:

 • Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un to raksturojumi starptautiskā kontekstā – valsts pētījumu programmas projekts INTERFRAME-LV (sekcijas vadītāji – prof. Baiba Rivža, asoc. prof. Tatjana Boikova);
 • Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība (sekcijas vadītāji – prof. Jeļena Titko, Edgars Čerkovskis);
 • Valsts konkurētspēja: sistemātiska pieeja. Teorija un prakse (sekcijas vadītāji – prof. Jānis Vanags, asoc.prof. Ņina Linde).

Foruma gaitā Baltijas valstu zinātņu akadēmiju prezidenti parakstīs sadarbības memorandu par Baltijas valstu ilgtermiņa sadarbību zinātnes un pētniecības jomā. Tiks parakstīts arī Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Telekomunikāciju asociācijas sadarbības līgums.

Foruma norisei varēs sekot tiešraidē LMT Straume un LMT Viedtelevīzijā.

Foruma mājaslapa: www.economicforum.lv .
 
Papildu informācija:
Ance Petrovica un Renārs Raubišķis
LZA Ekonomikas institūts
Tālrunis: (+371) 20207092
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 
 

Uzmanību! Pasākumu var apmeklēt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu, vai arī uzrādot negatīvu Covid-19 testu, kas veikts pēdējo 48 stundu laikā!

Lasīts 1648 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")