Jaunumi

Igaunijas un Latvijas Valodu balvu saņem valodnieks Lembits Vaba

Igaunijas un Latvijas Valodu balvu saņem valodnieks Lembits Vaba

Igaunijas ārlietu ministre Eva-Marija Līmetsa un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 4. septembrī Tallinā izsludināja Igaunijas un Latvijas Valodu balvas laureātu – šogad balvu saņēma valodnieks Lembits Vaba.

Vaba ir ilggadējs Igauņu valodas institūta vecākais zinātnieks, Dzimtās valodas biedrības goda loceklis, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis. Vaba strādā kā zinātnieks un pasniedzējs gan pie ziemeļu, gan dienvidu kaimiņa, kā arī ir ieguvis Baltijas Asamblejas zinātnes balvu par baltu un Baltijas jūras somu valodu kontaktu un valodu vārdu krājuma vēstures izpēti.

“Šī gada Igaunijas un Latvijas Valodu balvas laureāts Lembits Vaba kā pasniedzējs un zinātnieks ir pastāvīgi palīdzējis tuvināties igauņu un latviešu valodām un kultūrām. Ceru, ka viņa pašaizliedzīgā darbība ir paraugs un iedvesma valodas, literatūras un kultūras interesentiem darboties tieši igauņu un latviešu valodas jomā,” sacīja ārlietu ministre Līmetsa.

Igaunijas un Latvijas Valodu balvas mērķis ir palielināt zināšanas par igauņu un latviešu valodu, kā arī novērtēt igauņu un latviešu tulkotāju, valodas zinātnieku, skolotāju un valodas apmācību projektu īstenotāju sasniegumus šo valodu popularizēšanā. Prēmijas naudas vērtība ir 3000 eiro, tās fondu veido vienlīdzīgi abu valstu Ārlietu ministriju ieguldījumi. Žūrijā ietilpa gan abu valstu ārlietu ministriju pārstāvji, gan valodas un literatūras speciālisti.

Valodu balvu šogad pasniedza divpadsmito reizi. Iepriekšējos gados balvu saņēma Maima Grīnberga (2009, 2012), Guntars Godiņš (2010, 2013, 2018), Kalev Kalkun (2011), Margus Konnula alias Contra (2014), Valts Ernštreits (2015), Livia Viitol (2016), Rūta Karma (2017) un Ilze Tālberga (2019).

Foto: Kristi Sits

Avots: Igaunijas vēstniecībā Rīgā, 06.09.2021. 

Lasīts 1023 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")