Jaunumi

Izsludināta valsts pētījumu programma “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai”

Izsludināta valsts pētījumu programma “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai”

2021. gada 25. augustā Latvijas Zinātnes padome (LZP) izsludina valsts pētījumu programmas (VPP) “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projektu pieteikumu atklāto konkursu. Programma izveidota atbilstoši Ministru kabineta 2021. gada 7. jūlija rīkojumam Nr. 475 “Par valsts pētījumu programmu “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai””.

Programmas virsmērķis ir veidot iekļaujošu latvisku un eiropeisku zināšanu sabiedrību Latvijā, kuras pamats ir demokrātiskās vērtības, latviešu valoda un kultūra. VPP “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” mērķis ir radīt jaunas zināšanas un risinājumus, lai sekmētu ilgtspējīgu Latvijas sabiedrības un valsts attīstību. Tas ietver valodas, vēstures, kultūras, latviešu un mazākumtautību identitātes pētniecību, izglītības transformācijas iespēju izpēti, kā arī nepieciešamā cilvēkkapitāla paplašināšanu.

Programmas kopējais valsts budžeta finansējums ir 6 200 000 euro.  Programmu finansē no Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programmas 05.00.00 “Zinātne” apakšprogrammas 05.12.00 “Valsts pētījumu programmas” līdzekļiem. Programmas ietvaros tiks finansēti deviņi projekti. Viena projekta īstenošanas laiks ir 36 mēneši (laika posmā no 2021. līdz 2024. gadam).

Vairāk: LZP mājaslapā

Lasīts 1225 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")