Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmija stiprina sadarbību ar Kazahstānas Republiku pētniecības, zinātnes un inovāciju jomā

Latvijas Zinātņu akadēmija stiprina sadarbību ar Kazahstānas Republiku pētniecības, zinātnes un inovāciju jomā

2021. gada 20. augustā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika tikšanās starp Kazahstānas Republikas vēstnieku Latvijā Timuru Primbetovu un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ivaru Kalviņu. Diskusijā piedalījās arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta vadītāja Dr. Ņina Linde.

Tikšanās mērķis ir veicināt abpusēji bagātinošu sadarbību starp Latvijas un Kazahstānas zinātņu institūcijām zinātnes, pētniecības un inovācijas jomās. LZA prezidents Ivars Kalviņš vēstnieku iepazīstināja ar Latvijas Zinātņu akadēmijas darbību, zinātnes attīstības prioritārajiem virzieniem, kā arī Latvijas zinātnes stiprajām pusēm un izaicinājumiem.

Kazahstānas vēstnieks Timurs Primbetovs informēja par notiekošajām politiskajām un sociāli ekonomiskajām reformām Kazahstānā, kā arī, diskutējot prezidentu Ivaru Kalviņu, dalījās ar Kazahstānas panākumiem iekšzemes zinātnes attīstībā, akcentējot Kazahstānas Zinātņu akadēmijas filiāļu atklāšanu valsts pilsētās un vietējās vakcīnas ražošanas pret Covid-19 “KazVac” izveidi.

Abas sarunā iesaistītās puses ar atzinību vērtēja kopīgās intereses, informācijas un pieredzes apmaiņas nepieciešamību, vienojoties par kontaktu starp akadēmijām un zinātniekiem stiprināšanu, mērķtiecīgu eksperimentālo izstrāžu un inovāciju radīšanu, lietišķās zinātnes attīstību, mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalstu un inovāciju sertificēšanu ES tirgum, kā arī jaunās zinātnieku paaudzes sekmēšanu.

Tikšanās noslēgumā Kazahstānas vēstnieks aicināja prezidentu Ivaru Kalviņu un Ekonomikas institūta vadītāju Ņinu Lindi piedalīties eseju krājuma “Kazahstāna un latvieši” izveidē.

Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji uzaicināja vēstnieku piedalīties IV Starptautiskajā Ekonomikas Forumā “NĀKOTNES EKONOMIKA: globalizācijas izaicinājumi, ar kuriem saskaras Eiropa un Baltijas valstis 21. gadsimtā”, kas norisināsies 2021. gada 17. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Foto: Kristaps Broks

Lasīts 1033 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")