Jaunumi

Akadēmiķi Dace Markus, Edgars Sūna un Guntis Zemītis saņem augstākos Latvijas valsts apbalvojumus

Akadēmiķi Dace Markus, Edgars Sūna un Guntis Zemītis saņem augstākos Latvijas valsts apbalvojumus

19. augustā Rīgas pilī notika valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas svinīgā ceremonija. Augstākie Latvijas valsts apbalvojumi 2020. gada 30. oktobrī tika piešķirti arī Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajiem locekļiem Dacei Markus, Edgaram Sūnam un Guntim Zemītim

 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelts Dr.chem. Edgars Sūna, Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes profesors, akadēmiķis. Apbalvojums piešķirts par nozīmīgo ieguldījumu organiskās ķīmijas attīstībā Latvijā un jaunās ķīmiķu saimes audzināšanu.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts Dr.hist. Guntis Zemītis, vēsturnieks, arheologs, bijušais Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktors, akadēmiķis. Apbalvojums piešķirts par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un ilggadējo darbu arheoloģijā, Latvijas vēstures un arheoloģijas izpētē. 

Par Atzinības krusta komandieri iecelta Dr.habil.philol. Dace Markus, Liepājas Universitātes rektore, profesore, Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta vadošā pētniece, akadēmiķe, valsts emeritētā zinātniece. Apbalvojums piešķirts par mūža darbu un nozīmīgo veikumu augstākajā izglītībā un zinātnē, latviešu valodas kopšanā un stiprināšanā.

Foto galerija

Avots: Valsts prezidenta kanceleja, 2021. gada 19. augusts

Lasīts 1780 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")