Jaunumi

Valsts prezidents: valsts labklājība ir atkarīga no zinātnes sasniegumiem

Valsts prezidents: valsts labklājība ir atkarīga no zinātnes sasniegumiem

9. augustā Valsts prezidents Egils Levits piedalījās monogrāfijas “Latvijas tautsaimniecība pandēmijas ēnā un pēckrīzes izrāviena iespējas” atklāšanā.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja darbu, ko ieguldījusi monogrāfijas zinātniskā redaktore un projekta vadītāja profesore Dr. habil. oec. Inna Šteinbuka, monogrāfijas līdzautori, iesaistītie pētnieki un citi interesenti: “COVID-19 krīze spilgtāk nekā jebkad ir parādījusi to, ka jautājumiem jābūt zinātniski izpētītiem, pirms tiek pieņemti politiski lēmumi, kā arī to, cik grūti ir pieņemt lēmumus, ja par kādu no jomām iztrūkst datu un nav uzkrātas zināšanas. Monogrāfijas tapšanā ir ieguldīts liels un apjomīgs darbs. Tās uzdevums ir skatīties, kā izmantot COVID-19 pandēmijas krīzi, lai Latvijas tālākā attīstība uzņemtu tempu. Ir sasniegti labi rezultāti, ko var izmantot, lai veidotu labāku pārvaldību, uzlabotu ekonomikas efektivitāti un starptautisko konkurētspēju.”

Aktualizējot zinātnes nozares jautājumus, Valsts prezidents atgādināja, ka zinātnes politika vienlaikus ir arī valsts attīstības politika, jo labklājība ir atkarīga no zinātnes sasniegumiem.

Jāpiemin, ka Valsts prezidents ir šīs monogrāfijas ievada autors.

Foto.

Avots: Valsts prezidenta kanceleja, 2021. gada 9. augusts.

Lasīts 1046 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")