Jaunumi

17. Baltijas Intelektuālās sadarbības konferencē Tallinā pulcēsies Baltijas valstu, Somijas un Hamburgas zinātņu akadēmiju pārstāvji

17. Baltijas Intelektuālās sadarbības konferencē Tallinā pulcēsies Baltijas valstu, Somijas un Hamburgas zinātņu akadēmiju pārstāvji

Š.g. 28. un 29. jūnijā Tallinā norisināsies 17. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference, kuras tēma šogad ir “Matemātika sabiedrībai” (Mathematics for Society). Sanāksme pulcēs Baltijas jūras valstu zinātņu akadēmijas un zinātņu akadēmiju pārstāvjus no Somijas un Hamburgas.

Latviju konferencē pārstāvēs Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis Andris Ambainis, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, LZA korespondētājloceklis Guntis Bārzdiņš, Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratorijas vadošais pētnieks, un LZA korespondētājloceklis Arnis Sauka, Stokholmas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) profesors, SSE Riga Ilgtspējīga biznesa centra direktors.

Konferences tēmas izvēli noteica tas, ka daudzi zinātnieki ir devuši lielu ieguldījumu Covid-19 pandēmijas procesu analīzē un pandēmijas apkarošanas stratēģiju izstrādē. Kamēr medicīnas un dzīvības zinātņu ekspertu pētījumu rezultāti šajā laikā ir bijuši neapstrīdami un guvuši plašu atzinību, tomēr tikpat nozīmīgi panākumi ir sasniegti eksaktajās zinātnēs, datorzinātnēs un inženierzinātnēs, un tie vēl gaida savu novērtējumu.

Konferences darba valoda – angļu. Konference tiks pārraidīta tiešsaistē no Igaunijas Zinātņu akadēmijas mājaslapas.

Konferences buklets [pdf].

Konferences programma [Igaunijas Zinātņu akadēmija].

Avots: Igaunijas Zinātņu akadēmija.

 

Lasīts 1185 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")