Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija paraksta sadarbības līgumu ar Zemkopības ministriju

Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija paraksta sadarbības līgumu ar Zemkopības ministriju

Š.g. 22. aprīlī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža tiešsaistē pārrunāja zinātnes un zemkopības nozares aktualitātes un, lai nodrošinātu nepārtrauktu un intensīvu savstarpējo sadarbību, parakstīja ikgadējo Līgumu.

Līgums par sadarbību ietver vienošanos par informācijas apmaiņu un konsultācijas par attīstību zinātnē un augstākajā izglītībā, konferenču, izstāžu, konkursu un citu pasākumu rīkošanu un atbalstu jauno zinātnieku sagatavošanai Zemkopības ministrijas kompetences jomās, sniedzot iespēju doktorantiem ziņot par savu pētījumu rezultātiem LLMZA izmēģinājumu skatēs un LZA sēdēs.

Līgums arī paredz dažādus kopīgus pasākumus Latvijas zinātnes sasniegumu popularizēšanā un starptautiskās zinātniskās sadarbības veicināšanā, tostarp, nodrošinot Latvijas pārstāvju dalību Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabaszinātņu akadēmiju apvienības rīkotajos semināros un Latvijas pārstāvju piedalīšanos Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnieku asociācijas rīkotajos semināros, kā arī Latvijas zinātnieku dalību Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnieku kongresā u.c.

Šogad ar Zemkopības ministrijas atbalstu tiks rīkoti LLMZA lauka izmēģinājumu un laboratoriju skates, ražas svētki “Vecauce-2021”, konkurss “Sējējs 2021”, piešķirta Pauļa Lejiņa balva lauksaimniecības zinātnē u.c. pasākumi.

Līgums par sadarbību (pdf).

Lasīts 1383 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")