Jaunumi

LZA: lēmumu pieņemšanas procesā Covid-19 krīzes sakarā ir nepieciešams daudz plašāk iesaistīt zinātniekus

LZA:  lēmumu pieņemšanas procesā Covid-19 krīzes sakarā ir nepieciešams daudz plašāk iesaistīt zinātniekus

Šodien, 10. februārī, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā attālinātajā preses konferencē “Partneru (ne)-iesaiste lēmumu pieņemšanā C-19 laikā un krīzes vadība” LZA prezidents Ivars Kalviņš, komentējot 9. februāra valdības lēmumu par Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas izveidi, uzsvēra: “Apsveicu iespēju, ka mēs kā zinātnieki, balstoties uz ārvalstu un vietējiem pētījumiem, varam aiznest savus ieteikumus līdz lēmumu pieņēmējiem, valdībai, politiķiem. Līdz šim tāda iespēja nebija. Sadarbība turpmāk būs izsvērtāka un zinātnes sasniegumi, ko veikuši mūsu zinātnieki Covid-19 pētniecības programmas ietvaros, tiks plaši pielietoti.”

Latvijas Zinātņu akadēmija uzskata, ka lēmumu pieņemšanas procesā Covid-19 krīzes sakarā ir nepieciešams daudz plašāk iesaistīt augstākās kvalifikācijas zinātniekus. Tā kā LZA ir apvienoti labākie visu zinātņu nozaru speciālisti valstī no visām zinātniskajām institūcijām, tad tieši LZA var sniegt izsvērtus un zinātniski pamatotus ekspertu vērtējumus par valdības iecerētajiem pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanā. LZA ir politiski neitrāla un nav ieinteresēta atsevišķu sabiedrības grupu interešu lobēšanā. Tāpēc ieteikumi un atzinumi, ko sniedz LZA, tiek balstīti vienīgi un tikai zinātnes atziņās un pētījumos, un pieredzē, ko savā praktiskajā darbībā ir guvuši Latvijas uzņēmēji un sociālie partneri.

Preses konferencē piedalījās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, LZA prezidents Ivars Kalviņš. Preses konferenci moderēja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK: Valdības partneri: Ir nepieciešams krīzes stratēģiskās vadības restarts, 2021. gada 10. februāris

Lasīts 575 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")