Jaunumi

Monogrāfija “Tautas celtniecība Latvijas ainavā" - viens no 2020. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem teorētiskajā zinātnē

Monogrāfija “Tautas celtniecība Latvijas ainavā" - viens no 2020. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem teorētiskajā zinātnē

Par vienu no Latvijas Zinātņu akadēmijas 2020. gada konkursa par gada nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē laureātēm kļuvusi monogrāfija “Tautas celtniecība Latvijas ainavā”, kuras autors ir etnogrāfs un kultūrvēsturnieks akadēmiķis Saulvedis Cimermanis. Monogrāfija iznākusi „Letonikas bibliotēkā” apgādā “Zinātne”. To jau novērtējusi gan Latvijas zinātnieku sabiedrība, gan interesenti.

LR1 “Kultūras Rondo” raidījuma veidotāji 15. janvārī sarunājas ar Saulvedi Cimermani un vēsturnieku Mārtiņu Kuplo par tautas celtniecību Latvijā.

“Kā norāda monogrāfijas “Tautas celtniecība Latvijas ainavā” autors – etnogrāfs un kultūrvēsturnieks Saulvedis Cimermanis, pirms sarunas jāizlasa vismaz anotācija un ievads, kurā īpaša nodaļa ir “Tuvo un tālo gadu labvēļi”. Viens no šeit pieminētajiem cilvēkiem ir vēsturnieks Mārtiņš Kuplais, un mūsu saruna notiek trijatā – Saulvedis Cimermanis, Mārtiņš Kuplais un es. Un grāmata, kurā ir 687 lappuses un ļoti bagāts ilustratīvais materiāls.

Tātad būsim precīzi, anotācijā teikts: „Grāmatā sniegts ieskats vienā no svarīgākajām tautas tradicionālās materiālās kultūras jomām - zemnieku sociālā slāņa dzīvojamās un saimniecības būves, kuru kopumu parasti dēvē par tautas celtniecību”.”

Raidījuma ierakstu klausieties šeit.

 

Lasīts 1002 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")