Jaunumi

PROFESORA VALDA KAMPARA IEGULDĪJUMS ZINĀTNĒ NOVĒRTĒTS AR PASAULES INTELEKTUĀLĀ ĪPAŠUMA ORGANIZĀCIJAS MEDAĻU

PROFESORA VALDA KAMPARA IEGULDĪJUMS ZINĀTNĒ NOVĒRTĒTS AR PASAULES INTELEKTUĀLĀ ĪPAŠUMA ORGANIZĀCIJAS MEDAĻU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesoram Valdim Kamparam piešķirta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) "Medaļa izgudrotājam" (WIPO Medal for Inventors) par nozīmīgu ieguldījumu un inovatīvu darbību, radot izgudrojumus, īpaši biodegvielas jomā.

Valdis Kampars ir MLĶF Lietišķās ķīmijas institūta direktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis. Profesora zinātnisko pētījumu virzieni – specifiska starpmolekulāra un iekšmolekulāra sadarbība, organisko savienojumu izmantošana optiskās informācijas reģistrējošās sistēmās, fotonikā un optoelektronikā, organisko savienojumu tehnoloģija, degvielu ķīmija un tehnoloģija, atjaunojamās degvielas, vietējo izejvielu kompleksa izmantošana. 

Profesors ir izveidojis jaunu pētījumu virzienu «Biomasas konversija degvielās un ķīmiskos produktos, biodegvielu ķīmiskā un termoķīmiskā sintēze, degvielu īpašības un to nodrošināšana», kurā tiek veikti sistemātiski pētījumi par pirmās paaudzes biodegvielas iegūšanas procesu optimizāciju un otrās paaudzes biodegvielu ieguvi katalītiskas hidrogenēšanas, hidrotermālās apstrādes un hidrodeoksigenēšanas rezultātā, kā arī biomasas pārstrādes termoķīmiskiem procesiem.

Valda Kampara zinātniskais darbs ir novērtēts ar vairākiem apbalvojumiem – 2019. gadā viņš saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, 2009. gadā kļuva par RTU Gada zinātnieku, saņēmis Paula Valdena piemiņas medaļu un Gustava Vanaga medaļu. Profesora pētījumi vairākkārt iekļauti desmit labāko Latvijas zinātnes sasniegumu sarakstā. Viņš audzina jauno paaudzi, vadot maģistra un doktora darbus.

Vairāk Rīgas Tehniskās universitātes mājasalpā

 

Lasīts 1067 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")