Jaunumi

LZA Ekonomikas institūts sāks īstenot “Apvārsnis 2020” projektu dzimumu līdztiesības jomā

LZA Ekonomikas institūts sāks īstenot “Apvārsnis 2020” projektu dzimumu līdztiesības jomā

 

 EQUAL

"Sieviete vispirms ir personība, prāts, dvēsele, un tieši tāpēc viņai arvien vairāk jāiegulda sevi atbildīgā darbībā."

Antonio Meneghetti

Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts ir uzsācis vērienīgu "Apvārsnis-2020" projektu dzimumu līdztiesības jomā “EQUALS-EU: Europe’s Regional Partnership for Gender Equality in the Digital Age” (EQUALS-EU: Eiropas reģionālā partnerība dzimumu līdztiesībai digitālajā laikmetā). Projektā piedalās 19 partneri no Norvēģijas, Zviedrijas, Francijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Ukrainas, Šveices, Latvijas, Spānijas, Vācijas, Austrija, Turcijas, Izraēlas, Grieķijas, Serbijas, Ķīnas un Korejas Republikas.

Projekta mērķis ir veicināt dzimumu līdztiesību sociālās inovācijās un palīdzēt novērst dzimumu aizspriedumus, palielinot sieviešu un meiteņu kā sociālās inovācijas un uzņēmējdarbības līderu reputāciju caur izglītības sistēmas inovācijām. Tas koncentrējas uz zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku (STEM), kā arī līdera prasmēm IKT nozarē. Projekts ir tieši saistīts gan ar sabiedrības labklājības inovācijām, gan ar inovācijām izglītības jomā, un meiteņu/sieviešu sasniegumu attīstību. Konsorcija partneri tika mērķtiecīgi izraudzīti, lai pārstāvētu valstis, kuras ir guvušas ievērojamus panākumus dzimumu līdztiesības sasniegšanā, piemēram, Šveice un Zviedrija, kā arī valstis, kas partnerību izmantos progresa paātrināšanai, piemēram, Ukraina un Turcija.

EQUALS-EU projekts veicinās dzimumu līdztiesību trīs jomās:

  1. Dzimumu līdztiesība inovācijās un uzņēmējdarbībā. Sieviešu iesaistīšana darba tirgū nozīmē iespēju uzplaukt kā investoriem, uzņēmējiem, vadītājiem, valdes locekļiem un lēmumu pieņēmējiem.
  2. Dzimumu līdztiesība STEM izglītībā un mūžizglītībā. Ir svarīgi atzīt ar IKT saistītās izglītības nozīmi visās nozarēs digitālajā laikmetā un radikāli pārveidot esošās izglītības sistēmas, lai sievietes un meitenes varētu iegūt STEM un līderības prasmes.
  3. Dzimumu līdztiesība nodarbinātībā IKT nozarē. Pašlaik IKT nozare ir nošķirta, tikai neliela daļa IT speciālistu Eiropā ir sievietes.

Projektu finansē Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020” pētniecības un inovācijas programma “Zinātne sabiedrībai un sadarbībā ar to” (Horizon2020 Program: Science with and for Society, SwafS-26-2020). Projekta īstenošanas laiks no 01.01.2021. līdz 31.12.2023.

 

Lasīts 1129 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")