Jaunumi

Latvijas izcilniekiem piešķir Ministru kabineta balvas

Latvijas izcilniekiem piešķir Ministru kabineta balvas

Otrdien, 3. novembrī, valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu piecām izcilām personībām un vienai sabiedriskai organizācijai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

Ministru kabineta balva piešķirta ilggadējai Latvijas Republikas diplomātei LZA goda loceklei Ainai Nagobads-Ābolai par mūža ieguldījumu valstiskuma stiprināšanā un Latvijas ārpolitisko mērķu sasniegšanā, un uzņēmējam un mecenātam LZA goda loceklim Vilim Vītolam par mūža ieguldījumu latviskās pašapziņas veidošanā un mecenātisma kustības veicināšanu Latvijā.

Valdība apstiprināja arī 29 Ministru kabineta Atzinības rakstu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā, tostarp īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta – direktorei LZA goda loceklei Annai Jurkānei par ieguldījumu Turaidas muzejrezervāta attīstībā un habilitētajai medicīnas zinātņu doktorei, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei, Rīgas Stradiņa universitātes profesorei Ludmilai Vīksnai par ieguldījumu zinātniskajā darbā infektoloģijā un aktuālu sabiedrības veselības problēmu izpētē. 

Sveicam! 

Avots: Latvijas Republikas Ministru kabinets

Lasīts 1246 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")