Jaunumi

Viens mazs punktiņš kartē...

Viens mazs punktiņš kartē...

2024. gada 9. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta zālē notika žurnālista Andra Grīnberga jaunākās grāmatas "Viens mazs punktiņš kartē" atvēršanas pēcpusdiena.

Skaista mijiedarbība

Tā divos vārdos var raksturot žurnālista, dzejnieka un publicista Andra Grīnberga jauno grāmatu “Viens mazs punktiņš kartē”, ko atvēra Zinātņu akadēmijas Senāta zālē, un gaišo un labestības pilno gaisotni, klātesot profesoriem, akadēmiķiem, lauksaimniekiem, bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem, aktieriem un citiem Latvijā populāriem cilvēkiem.

Viens mazs punktiņš kartē – tas ir nelielais mazciems Prižu Avēnija mūsu likteņupes Daugavas krastā Krustpils pagastā starp Jēkabpili un Pļaviņām, blakus vietai, kur līdzās ir Vidzemes, Sēlijas un Latgales robežas. Bet patiesībā ļoti liels punktiņš, ļoti nozīmīgs punktiņš – uz tādiem punktiņiem balstās Latvija. Kā uzsvēra rakstnieks Ēriks Hānbergs, punktiņa autors Andris Grīnbergs turpina uzrunāt nāciju ar liriskumu un pētnieciskumu, ar dzejiskumu un praktiskumu žurnālistikā un rakstniecībā. Pasniedzot vārdu sirsnīgi un vaļsirdīgi, filozofiski un gaiši – un garšīgi.

Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas prezidente Baiba Rivža atzina, ka mums ir ļoti svarīgi rakstnieki, kas gadiem ilgi paliek uzticīgi lauku tēmai, ļoti vajadzīgas grāmatas tieši tādā tvērumā un stilā, kādā raksta Andris Grīnbergs. Ar atziņām bagātas, dzīvi apliecinošas un rosinošas.

“Arī viens cilvēks ir tauta. Arī viens cilvēks ir vēsture.”

Tāds ir viens no autora daudzajiem domugraudiem.

Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš akcentēja stipra cilvēka lomu sabiedrībā, izvēršot domu plašākā mērogā: “Un vēlēsim sev, lai viens mazs punktiņš kļūst par punktu, kas apzīmē Eiropas centru.”

Jauks piesitiens, ka šajās dienās no Amerikas saņemta Ērika Hānberga dēla Oskara Hānberga ziņa: “Sveicinājums Andrim Grīnbergam, izdevniecībai, Prižu Avēnijai un Latvijai – no Oskara, kas, būdams Amerikā, ticis grāmatā Latvijā.”

Visbeidzot, skaista mijiedarbība arī tajā ziņā, ka, no vienas puses, izdevniecība “Latvijas Mediji”, kas grāmatu laidusi klajā, un autors ir pateicīgi iespējai atvērt grāmatu akadēmiskā vidē, godbijīgā vidē, no otras puses, Akadēmija ir gandarīta, ka var pasniegt roku ne tikai zinātniskajai literatūrai, bet arī literatūrai, kas uzrunā sirdi un dvēseli.

Papildu ziņas: 
 
Andra Grīnberga grāmatas atvēršana
 
Attēlā - LZA ģenerālsekretāre Baiba Rivža, grāmatas autors Andris Grīnbergs, žurnāliste Daina Bruņiniece. 

 

Lasīts 349 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")