Jaunumi

Līdz 3. jūnijam atvērta pieteikšanās ikgadējai Baltijas Asamblejas balvai literatūrā, mākslā un zinātnē

Līdz 3. jūnijam atvērta pieteikšanās ikgadējai Baltijas Asamblejas balvai literatūrā, mākslā un zinātnē

Līdz 3. jūnijam atvērta pieteikšanās ikgadējai Baltijas Asamblejas balvai literatūrā, mākslā un zinātnē.

Baltijas Asamblejas balva nodibināta, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sniegumus minētajās nozarēs. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro, un tās piešķir reizi gadā gadskārtējā Baltijas Asamblejas sesijā.

Balvu literatūrā piešķir latviski, igauniski vai lietuviski uzrakstīta romāna, lugas, dzejoļu, stāstu un apcerējumu krājuma vai tamlīdzīga sacerējuma autoram. Darba pirmpublicējumam jābūt izdotam pēdējo piecu gadu laikā.

Balvu mākslā piešķir autoram vai izpildītājam par pēdējo trīs gadu laikā radītu mākslas darbu vai darbu ciklu tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, mūzikā, arhitektūrā, teātra mākslā vai kinomākslā. To var piešķirt arī režisoram, solistam, aktierim, baleta māksliniekam vai izpildītājmākslinieku grupai par izcilu māksliniecisku sniegumu pēdējo trīs gadu laikā.

Savukārt balvu zinātnē piešķir izcila zinātniska darba vai pētījumu sērijas autoram humanitārajās, sociālajās vai dabas zinātnēs, ja darbam ir starptautiska nozīme, tas rada nopietnu stimulu Baltijas reģionā un ir publicēts pēdējo piecu gadu laikā.

Balvai iesniegtos literatūras, mākslas un zinātnes darbus vērtē Baltijas valstu attiecīgās jomas eksperti, kuri kopā veido Baltijas Asamblejas balvas Apvienotās žūrijas komiteju.

Darbi līdz ar Baltijas Asamblejas balvu žūrijai adresētu pieteikumu, pretendenta biogrāfiju, divām recenzijām un citiem papildu materiāliem, ja tādi ir, līdz 2024. gada 3. jūnijam jānosūta pa pastu vai elektroniski Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas sekretārei Ingrīdai Sticenko. Pasta adrese: Saeima, M.Trokšņu iela 2, Rīga, LV-1811. E pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

Informācija:
Ingrīda Sticenko
Starpparlamentu attiecību birojs
vecākā konsultante
T.: +371 67087335
E pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Balvas laureāti (1994–2023)
Lasīts 290 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")