Jaunumi

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi: LZA korespondētājloceklis Jānis Pleps iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi: LZA korespondētājloceklis Jānis Pleps iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku

Saskaņā ar Ordeņu kapitula 2024. gada 10. aprīļa lēmumiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms.

Ordeņu kapituls atzīmē, ka šogad, Triju Zvaigžņu ordeņa simtgadē un 30. gadskārtā kopš tā atjaunošanas, Viestura ordeņa un Atzinības krusta atjaunošanas 20. gadskārtā, valsts augstāko atzinību saņem visdažādāko jomu pārstāvji no visas Latvijas, kuru darbs valsts mērogā ir īpaši nozīmīgs.

Latvijas Zinātņu akadēmija sveic Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senatoru, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docentu, konstitucionālo tiesību ekspertu, LZA korespondētājlocekli  Dr.iur.  Jāni Plepu, kurš iecelts par Triju Zvaigžu ordeņa virsnieku! 

Augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – svinīgā pasniegšanas ceremonija plānota Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā, 2024. gada 4. maijā, plkst. 15.00 Rīgas pilī.

Avots: Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi, Valsts prezidenta kanceleja, 14.04.2024.

Lasīts 242 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")