Jaunumi

LZA sveic LU Akadēmisko bibliotēku 500 gadu jubilejā

LZA sveic LU Akadēmisko bibliotēku 500 gadu jubilejā

Š.g. 6. martā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) pārstāvji – viceprezidents Ojārs Spārītis, ģenerālsekretāre Baiba Rivža un Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētājs akadēmiķis Guntis Zemītis sveica LU Akadēmiskās bibliotēkas kolēģus 500 gadu jubilejā un pateicās par līdzšinējo sadarbību.

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā bibliotēka ir 1524. gadā dibinātās Bibliotheca Rigensis mantiniece, tādējādi viena no senākajām Ziemeļaustrumeiropā, dibināta pēc Mārtiņa Lutera (1483–1546) padoma rīdziniekiem trauksmainajos gados, kad Rīgā ienāca Reformācija. Bibliotēka turpināja veidoties arī Apgaismības laikmetā, kad par tās pārzini neilgu laiku (1764–1769) strādāja jaunais vācu filozofs Johans Gotfrīds Herders (1744–1803).

LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore LZA goda doktore Venta Kocere uzsver: “Bibliotēka ir ne tikai vēsturiskās atmiņas glabātāja, bet arī mūsdienu kultūras veidotāja un mācību bāze studentiem, būtiska avotu krātuve daudztematiskiem pētījumiem. Tā ir arī starpkultūru dialoga platforma, veidojot kontaktus ar citām valstīm un uzturot saikni ar sabiedrību, seno tektu interpretētāja un starpdisciplināras pētniecības veicinātāja, tādējādi vēl vairāk palielinot Latvijas Universitātes vērtību”.

Vairāk: LU Akadēmiskā bibliotēka .

Biblioteka Rigensis 500

Lasīts 286 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")