Jaunumi

LZA prezidents Ivars Kalviņš: Latvijā tiek veikti visaugstākā līmeņa pētījumi

LZA prezidents Ivars Kalviņš: Latvijā tiek veikti visaugstākā līmeņa pētījumi

Vakar, 23. februārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, sveicot LZA konkursa par 2023. gada zinātnes sasniegumiem laureātus, uzsvēra:

"Patiešām pārsteidzoši, ka tik mazā valstī kā Latvija, kur jau gadu desmitiem ir viens no zemākajiem finansiālajiem atbalstiem zinātnei visu Eiropas Savienības valstu vidū, tiek veikti visaugstākā līmeņa pētījumi, sasniedzot izcilus rezultātus praktiski visās STEM nozarēs, kā arī humanitārajās un sociālajās zinātnēs.

Es vēlreiz gribētu uzsvērt, ka LZA ļoti augsti vērtē arī mūsu zinātnieku pašaizliedzīgo darbu un izcilo sniegumu tajās zinātņu nozarēs, kurās balstās mūsu tautas identitāte un pašapziņa – latviešu un lībiešu valodās un dialektos, vēsturē, valodniecībā, arheoloģijā, mākslā un citās ar mūsu kultūru saistītajās jomās. Tas ir īpaši svarīgi un aktuāli tieši šodien, kad Ukrainā ir iebrukusi agresorvalsts Krievija, kuras apetīti citu valstu teritoriju iekarošanā un tur dzīvojošo tautu rusifikācijā nedrīkst novērtēt par zemu. Tāpēc mums ir jākļūst stiprākiem, vienotākiem, zinošākiem un varošākiem, lai spētu stāties pretī visiem izaicinājumiem. Un te izglītībai, zinātnei, inovācijai, kultūrai un mākslai ir viena no izšķirošajām lomām.

Tāpēc stiprināsim savu izaugsmi līdzdarbojoties un sumināsim tos, kuru sasniegumi zinātnē ir vaduguns mums visiem un apstiprinājums tam, ka arī mazs cinītis var gāzt lielu vezumu. Lai tas kalpo mums visiem par iedvesmu jauniem sasniegumiem!"

Uzruna (pdf.)

LZA konkursa par 2023. gada zinātnes sasniegumiem laureātu apbalvošanas ceremonijas videoieraksts, 2024. gada 23. februāris.

Sveic Latvijas pagājušā gada labākos zinātniekus, lsm.lv, LTV Panorāma, 23.02.2024.

Lasīts 302 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")