Jaunumi

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Inese Dudareva

LZA vārdbalvu laureāti 2024: Inese Dudareva

Brīdī, kad notiek skolēnu mācību olimpiādes, tikai retais aizdomājas, kā šādi pasākumi vispār top. Inese Dudareva ir cilvēks, kas jau vairāk nekā desmit gadus Latvijā organizē fizikas olimpiādes. Viņa arī ir pie vainas, ka pirms pāris gadiem Latvijas skolēni pirmo reizi piedalījās Starptautiskajā astronomijas un astrofizikas olimpiādē, no kuras jau ir pārvestas medaļas.

“Savākt autoru grupiņu, kuriem ir foršas idejas, kuras pārvēršas fizikas uzdevumos, kas ir izaicinājums skolēniem, lai tiktu galā. Vadīt vērtētājus. Vērtē parasti uzdevumus studentu komanda un skolotāju komanda,” savu darbu raksturo Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) docente Inese Dudareva.

LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs raksturo Inesi Dudarevu: “Inese ir fizikas olimpiāžu dvēsele. Tāds elements kā gaiss. Tu elpo, tu priecājies, tu dzīvo un nepamani, kas ir tas, kas to nodrošina.” “Inesei ir unikāla spēja, no vienas puses, runāt ar labākajiem zinātniekiem un ekspertiem un tiem, kuriem fizika ir mūža aicinājums un vislielākā kaislība, un, no otras puses, šo enerģiju aiznest saprotamā veidā skolēniem un skolotājiem. Inese ir tiešām tas atslēgas elements, tas tilts universitātē, kas savieno mūs ar skolām.”

Avots: Palīdzēt skolēniem atrast dzīves aicinājumu fizikā un astronomijā. Inese Dudareva – olimpiāžu dvēsele, lsm.lv, LTV1 Rīta Panorāma, 21.02.2024.

 

Medijos

 

Informācija

2024. gada 16. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja trīspadsmit vārdbalvas, to vidū – sešas jaunajiem zinātniekiem, kā arī četras jauno zinātnieku balvas. Vairāk šeit.
Balvas tradicionāli tiek pasniegtas LZA Pavasara pilnsapulcē, kas šogad notiks 4. aprīlī.
Lasīts 357 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")