Jaunumi

LZA vadības tikšanās Ekonomikas ministrijā

LZA vadības tikšanās Ekonomikas ministrijā

2024. gada 10. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš un ģenerālsekretāre Baiba Rivža tikās ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini un atbildīgajiem ministrijas ierēdņiem par Eiropas Atveseļošanas fonda ietvaros apstiprinātā Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānismu plāna inovāciju zinātniski tehnoloģiskās ekspertīzes kapacitātes celšanā -"Par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1. reformu un investīciju virziena "Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A" 5.1.1.r. reforma "Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija" 5.1.1.1.i. investīcijas "Pilnvērtīga inovāciju sistēmas pārvaldības modeļa izstrāde un tā nepārtraukta darbināšana" īstenošanu.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji (EM) informēja, ka līdz šī gada 30. martam ir plānots noslēgt EM sadarbības līgumu ar LZA par šīs programmas īstenošanu, plānots, ka līguma ietvaros LZA veiks Latvijas kompetences centros iesniegto inovāciju projektu ekspertīzi un, ja nepieciešams, atbalstīs projektu iesniedzējus piedāvāto risinājumu optimizācijā.

Tikšanās laikā LZA informēja par situāciju Latvijā ar inovatīvu produktu un tehnoloģiju sertifikāciju un izteica piedāvājumu uz LZA bāzes veidot sertifikācijas centru, kurā Latvijas un ārvalstu uzņēmēji varētu pasūtīt zinātniski tehniskās ekspertīzes, kā arī sertificētu ES tirgum to izstrādātos inovatīvos produktus un tehnoloģijas. Puses vienojās turpināt darbu pie šīs idejas īstenošanas.

Lasīts 439 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")