Jaunumi

Valsts emeritētā zinātnieka statuss piešķirts 27 Latvijas zinātniekiem

Valsts emeritētā zinātnieka statuss piešķirts 27 Latvijas zinātniekiem

2024. gada 8. janvārī Valsts emeritēto zinātnieku padome apkopoja iesniegtos pieteikumus un piešķīra valsts emeritētā zinātnieka statusu 27 Latvijas zinātniekiem, kuri dzīves gaitā ir veikuši būtisku ieguldījumu gan teorētisko, gan lietišķo zinātņu jomā. Tie ir:

 

Ēriks Birks

Imants Bucenieks

Maija Eglīte

Astrīds Freimanis

Harijs Kalis

Inta Kalniņa

Arnolds Laimonis Klotiņš

Juris Krūmiņš

Aivars Lejnieks

Pēteris Lielpēters

Biruta Mamaja

Gundars Mežinskis

Andris Morozovs

Ivars Petrovskis

Beatrise Reidzāne

Andrejs Reinfelds

Antans Sauļus Sauhats

Vera Skvorcova

Jānis Spīgulis

Sarmīte Strautiņa

Vilhelmīne Šteinberga

Ruta Švinka

Visvaldis Švinka

Ērika Tjuņina

Astrīda Velēna

Aleksejs Vorobjovs

Aivars Žūriņš

 

Valsts emeritētie zinātnieki pārstāv plašu zinātņu jomu spektru: eksaktās zinātnes, medicīnu, lauksaimniecības un inženierzinātnes, kā arī humanitārās un sociālās zinātnes. Šie pētnieki savu darbību ir veikuši Latvijas lielākajās universitātes un vairākos valsts nozīmes pētnieciskos institūtos. Daļa no valsts emeritētā zinātnieka statusu saņēmušiem kolēģiem vēl joprojām ir saistīti ar aktīvu pētniecisko un/vai pedagoģisko darbu, daudzi no viņiem sniedz ekspertīzes un konsultācijas jaunu zinātnisko pētījumu izstrādē un realizācijā, nodarbojas ar zinātnes sasniegumu popularizēšanu.

Lai sekmētu valsts emeritēto zinātnieku iespēju turpināt iesaistīties zinātniskās un pedagoģiskās aktivitātēs un veicinātu pieredzes nodošanu jaunākām zinātnieku paaudzēm, viņiem tiek piešķirts mūža grants, kas gan 2008. gada finansiālās krīzes laikā tika būtiski samazināts un joprojām nav atjaunots iepriekšējā apjomā. Novēlēsim šogad valsts emeritētā zinātnieka statusu saņēmušajiem kolēģiem labu veselību un vēl daudz saturīgu gadu ar iespēju robežās aktīvu darbību savu zinātnisko interešu virzienos!

Sagatavoja VEZP priekšsēdētājs akadēmiķis Dr.habil.biol. Īzaks Rašals

Informācija par valsts emeritētajiem zinātniekiem pieejama LZA tīmekļvietnē [https://www.lza.lv/par-mums/emeritetie-zinatnieki].

Lasīts 842 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")