Jaunumi

LZA korespondētājloceklis Osvalds Pugovičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

LZA korespondētājloceklis Osvalds Pugovičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

Saskaņā ar Ordeņu kapitula 2023. gada 18. oktobra lēmumu piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ordeņu kapituls 2023. gada 18. oktobrī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktoru, Valsts zinātnisko institūtu asociācijas valdes priekšsēdētāju, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli Dr.chem. Osvaldu Pugoviču.

18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā, Rīgas pilī notika valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas svinīgā ceremonija.

Dr.chem. Osvalds Pugovičs apbalvots par izciliem nopelniem ķīmijas un farmācijas zinātnē, Latvijas iekļaušanos Eiropas un pasaules zinātnes telpā un ieguldījumu valsts zinātnes politikas veidošanā.

Avots: Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi, Valsts prezidenta kanceleja, 2023. gada 31. oktobris.
 
  53339787671 29c3ece826 c53339787651 7498869150 c
 
 Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.
 

Lasīts 643 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")