Jaunumi

LZA prezidenta Ivara Kalviņa tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku V.E. Tang Songgen

LZA prezidenta Ivara Kalviņa tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku V.E. Tang Songgen

Pirmdien, 2023. gada 23. oktobrī, Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika LZA prezidenta Ivara Kalviņa un Ķīnas Tautas Republikas vēstnieka V.E. Tang Songgen tikšanās. Sanāksmē piedalījās LZA ģenerālsekretāre akadēmiķe Baiba Rivža, profesore Anna Tatarinceva, LZA Ekonomikas institūta valdes priekšsēdētāja Dr. Ņina Linde, Dr. Ivars Zorgenfreijs, LZA Starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Ilze Trapenciere, kā arī ĶTR vēstniecības pirmais sekretārs Zhang Jinbin.

Sanāksmes laikā ĶTR vēstnieks Tang Songgen uzsvēra ĶTR politikas uzstādījumus par mieru pasaulē un atvērtību sadarbībai ar Latvijas Zinātņu akadēmiju. Vēstnieks informēja par Ķīnas ekonomikas izaugsmes rādītājiem, jaunatnes situāciju, nabadzības apkarošanu, sociālo labklājību  un citiem jautājumiem.

LZA prezidents Ivars Kalviņš informēja par Latvijas sasniegumiem zinātnē, Latvijas zinātnes prioritārajiem virzieniem, kā arī apsprieda iespējamu sadarbību inovāciju jomā.

Puses apsprieda Latvijas Republikas un ĶTR Sadarbības līgumu zinātnē un tehnoloģijās, LZA divpusējās sadarbības līgumus ar Ķīnas Tautas Republikas Zinātnes Padomi, Ķīnas Tautas Republikas Sociālo Zinātņu akadēmiju.

Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības pārstāvji izteica interesi sadarboties ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, lai veicinātu savstarpējo sapratni, meklējot kopsaucējus.  

Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks uzsvēra, ka būs pateicīgs par ieteikumiem sadarbībai un cer uz Ķīnas un Latvijas attiecību attīstību.

Puses vienojās par turpmāko tikšanos ĶTR vēstniecībā.

 

I.Trapenciere, Starptautisko sakaru nodaļa.

 

Lasīts 576 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")