Jaunumi

Valsts prezidents Valstiskuma balvu pasniedz mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam

Valsts prezidents Valstiskuma balvu pasniedz mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam

Pirmdien, 21. augustā, konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 32. gadadienā, Rīgas pilī tika pasniegta biedrības “4. maija Deklarācijas klubs” iedibinātā Valstiskuma balva mecenātam, sabiedriskajam darbiniekam, “Vītolu fonds” dibinātājam Vilim Vītolam.

Valstiskuma balvas laureātu ar uzrunu sveica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs: “Mēs daudz oficiāli un neoficiāli esam runājuši pat Latvijas valsts mērķiem. Kas ir tas, kas mums jāsasniedz? Kā labā visiem jāstrādā? Es varētu nosaukt kādus astoņu mērķus, bet varbūt tiešām vajag vienu un ļoti konkrētu, izmērāmu? Un šīs dienas varonim tāds ir: Latvija – valsts ar visaugstāko universitāti beigušo ļaužu īpatsvaru. Tas ir arī veids, kā veicināt mūsu visu labklājību.”

Vilis Vītols tika ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekli 2009. gadā.

Valstiskuma balva pirmo reizi pasniegta 2021. gada 21. augustā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā. To saņēma teologs, rakstnieks un sabiedriskais darbinieks LZA goda loceklis Juris Rubenis. 2022. gadā Valstiskuma balva piešķirta dzejniekam, atdzejotājam un publicistam Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklim Knutam Skujeniekam (1936-2022), godinot viņa valstisko stāju un mūža darbu latviešu literatūrā.

Fotogalerija

Avots: Valsts prezidents Valstiskuma balvu pasniedz mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam, Valsts prezidenta kanceleja, 2023. gada 21. augusts.

Medijos:
Valstiskuma balva - Vilim Vītolam, lasi.lv, 2023. gada 22. augusts. 
Ar optimismu par Latvijas nākotni, IR, 2023. gada 30. augustts.
Lasīts 329 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")