Jaunumi

LZA goda doktora grāds piešķirts Dr. Džozefam Menakeram

LZA goda doktora grāds piešķirts Dr. Džozefam Menakeram

No kreisās: LZA akadēmiķe Inna Šteinbuka, Dr. Džozefs Menakers, LZA prezidents Ivars Kalviņš, LZA ģenerālsekretāre Baiba Rivža un LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Guntis Zemītis, 2022. gada 28. oktobris. 

Otrdien, 18. oktobrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas 2022. gada 17. oktobra lēmumu par LZA goda doktora grāda ekonomikā piešķiršanu Dr.oec. Džozefam Menakeram (Joseph Menaker, ASV). Dr. Menakers ir UAV Factory Holdings LLC, LightPath Technologies Inc., Eiropas politikas pētniecības institūta (Institute of European Policy Research) un Tsal Kaplun fonda (Tsal Kaplun Foundation) valdes loceklis, kā arī Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes viesprofesors.

Dr. Menakers sāka zinātnieka karjeru Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtā. Pēc emigrācijas uz ASV politiskā bēgļa statusā (1989) viņš turpināja pētniecisko darbu Ņujorkas Finanšu un nodokļu departamentā. Viņa galvenais pētījumu virziens bija reģionālās ekonomikas ekonometriskā modelēšana. Pētnieka karjeras laikā publicēti vairāk nekā 20 zinātniski raksti un grāmatas. Dr. Menakers piedalījies daudzās zinātniskās konferencēs kā diskusiju dalībnieks un galvenais referents. Pašlaik Dr. Menakera pētījumi veltīti augsto tehnoloģiju nozaru attīstībai Latvijā. Viņš ir vieslektors Latvijas Universitātes Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātes maģistra programmās “Eiropas studijas” (2001) un “Eiropas studijas un ekonomiskā diplomātija” (no 2018). Dr. Menakers sadarbojies ar Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāti, piedaloties zinātniskajās konferencēs un pētījumu projektos. [sk. http://www.lasproceedings.lv/autori/dzozefs-menakers/]

Piektdien, 28. oktobrī LZA prezidents Ivars Kalviņš pasniedza Goda rakstu jaunievēlētajam LZA goda doktoram. Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdā Dž. Menakeru apsveica arī LZA ģenerālsekretāre Baiba Rivža, Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Guntis Zemītis un akadēmiķe Inna Šteinbuka.

Džozefs Menakers – Curriculum Vitae.

Lasīts 681 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")