Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmija izsludina 2022. gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu konkursu

Latvijas Zinātņu akadēmija izsludina 2022. gada nozīmīgāko  zinātnes sasniegumu konkursu

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta 2022. gada 18. oktobra lēmumu tiek izsludināts konkurss “Nozīmīgākie zinātnes sasniegumi Latvijā 2022. gadā”, kas šogad notiks divdesmit pirmo reizi.

Pieteikumus konkursam ir tiesīgi iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijas Zinātnisko institūciju reģistrā esošie zinātniskie institūti, universitātes, augstskolas, universitāšu fakultātes, kā arī LZA īstenie locekļi.

Pieteikums konkursam sastāv no publicējamās daļas, kas ietver darba nosaukumu, institūta nosaukumu un sasnieguma raksturojumu plašākam interesentu lokam saprotamā veidā, un nepārsniedz 800 rakstu zīmes. Nepublicējamā pieteikuma daļa var būt veidota kā īsa anotācija ar papildu informāciju par darba saturu un tā atspoguļojumu zinātniskajā literatūrā, patentos, monogrāfijās un citur.

Gada nozīmīgākie sasniegumi tiek iedalīti teorētiskās zinātnes un lietišķās zinātnes sasniegumos. LZA Prezidijam ir tiesības iekļaut gada nozīmīgāko sasniegumu sarakstā vairāk nekā desmit darbus, kā arī papildus piešķirt LZA atzinības rakstus. Ar konkursa rezultātiem kopš 2002. gada var iepazīties LZA mājaslapā sadaļā Zinātnes sasniegumu konkurss [https://www.lza.lv/aktualitates/lza-balva].

Pieteikumi nosūtāmi uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. no š.g. 19. oktobra līdz 2. decembrim plkst. 15.00. Saņemtie pieteikumi tiek izvērtēti līdz decembra beigām, kad LZA Prezidijs apstiprina un izsludina gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu sarakstu.

Papildu informācija:
Dr.chem. Alma Edžiņa
LZA Senāta zinātniskā sekretāre
Tālr. +371 67223931
E pasts. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Lasīts 1204 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")