Jaunumi

Svinīgajā Senāta sēdē atzīmē Latvijas Universitātes 103. gadadienu

Svinīgajā Senāta sēdē atzīmē Latvijas Universitātes 103. gadadienu

Latvijas Universitātes 103. dzimšanas dienā, 28. septembrī, LU svinīgajā Senāta sēdē tika sveikti emeritus profesori un promocijas ceremonijā godināti jaunie doktori.

Svinīgo Senāta sēdi atklāja Senāta priekšsēdētāja profesore Dace Balode, savā uzrunā liekot aizdomāties par laikmetu liecībām, ar ko cilvēkiem nākas saskarties, un norādot uz karu kā vienu no dramatiskākajām un bezjēdzīgākajām liecībām, uzsverot, ka “tāpēc nozīmīgi ir stiprināt to, kas ir jēdzīgs, kam ir ilgtspējības vērtība.” Tādas vērtības rada arī Latvijas Universitāte. “Aiz visiem darbiem, ko darām, ir jābūt kādai lielākas jēgas un nozīmes nojausmai.. Mēs kā Universitāte stāvam jaunu plānu un strukturālu pārmaiņu priekšā un ne tikai Senātam, bet arī visai Universitātes saimei jāpiedalās, lai pārmaiņas būtu jēgpilnas,” uzrunā aicināja D. Balode.

csm Sv.senats7 IMG 7863 7 a9c569f62c      LU Padomes priekšsēdētājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, apsveicot visus LU dzimšanas dienā, atzina: “Mēs varam kritizēt viens otru un paši sevi, bet jāatceras, ka esam šeit, lai audzinātu jaunās personības – ne tikai zinātniekus, ne tikai speciālistus – bet personības. Tas nozīmē, ka klasiskajai universitātei, kāda ir LU, jābūt spējīgai iedot zināšanas, tajās nozarēs, kas ir nepieciešamas, lai attīstītu ekonomiku, ražošanu un aizsardzību, kā arī jāprot attīstīt to intelektuālo potenciālu, kas ļauj mums saukties par inteliģentiem cilvēkiem, par savas zemes patriotiem, par tiem, kas domā par nākošo paaudzi.”

 

Skatoties uz grūtībām, ar ko mums visiem šajā ziemā būs jāsaskaras, I. Kalviņš secina, ka tas prasīs lielu spēku sasprindzinājumu, bet “grūtības, kas mūs nesalauž, dara mūs stiprākus, un mums jāvirzās uz priekšu”. Viņš arī uzsvēra sadarbības nozīmi valsts zinātņu universitāšu vidū, jo “tikai kopā varam sasniegt LU stratēģijā noteiktos mērķus”.


LU rektors profesors Indriķis Muižnieks sveica visus Alma Mater 103 gadu jubilejā un pateicās par ieguldīto darbu iepriekšējā gadā, par labiem sasniegumiem zinātnē un studijās, kā arī par jaunām iniciatīvām un iecerēm. Norādot, ka esam nostājušies uz jauna attīstības ceļa un, lai gan ir daudz nezināmo, galvenais, ka “rīcības vektors ir vērsts uz mūsu Universitātes misijas un stratēģijas izpildi ar mērķi – strādāt par labu Latvijas valstij, sabiedrībai, kultūras, zinātnes un ekonomikas izaugsmei”.

Ar vārdiem no Hamleta monologa, rektors uzsvēra: “Būtiskākais nepieļaut, lai piesardzības un pārdomu bālums pārņem mūsu gribas un attīstības ieceru veselīgo sejas krāsu. Jo mēs šo “sejas krāsu”, savu apņēmību nevaram zaudēt, jo Universitāte ir jauna – 100–103 gadi ir mūsu attīstības ceļa sākums.”

Goda tituli

Svinīgajā Senāta sēdē LU emeritus profesora goda tituli tika piešķirti:

  • Medicīnas fakultātes profesorei Vijai Zaigai Klušai
  • Ķīmijas fakultātes profesorei Ženijai Rojai
  • Ķīmijas fakultātes profesoram Andrim Actiņam
  • Datorikas fakultātes profesoram Jānim Visvaldim Bārzdiņam

Rektora pateicību saņēma LU profesors Viesturs Boka.

Jaunie doktori

Promocijas ceremonijā tika sveikti jaunie LU doktori: Franks Valters Hagers (Frank Walter Hager), Štefens Pauls Hosfelds (Steffen Paul Hoβfeld), Renē Lauks (Rene Lauck), Eduards Lielpēters, Linda Mihno, Kristīne Petrovska, Reimars Pfalcs (Reimar Pfalz), Ieva Pūķe, Ralfs Šehovics (Ralf Schechowiz), Ģirts Rozners, Aleksandrs Vorobjovs, Liene Viļuma, Ieva Daniela Beinaroviča, Kristīne Zaidi, Inese Elsiņa, Anete Butkēviča, Edijs Brants, Nērika Lizinska, Ingus Meimers, Anita Līce, Jānis Stāvausis, Anna Kiršteina, Astra Labuce, Kārlis Vilks, Inga Brice, Laima Bušaite, Inga Pudža, Kristofs Folkmanis, Aleksejs Kaminskis, Inga Narbute, Poļina Zaļizko, Anete Parkova, Māra Delesa-Vēliņa un Vaira Obuka.

Avots: Svinīgajā Senāta sēdē atzīmē Latvijas Universitātes 103. gadadienu, Latvijas UniversitāteLatvijas Universitāte, 2022. gada 28. septembris. 

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas departaments

Lasīts 631 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")