Jaunumi

Aliance4life pašnovērtējuma ziņojumā konstatētas pozitīvas pārmaiņas apvienības dalībinstitūciju sniegumā

Aliance4life pašnovērtējuma ziņojumā konstatētas pozitīvas pārmaiņas apvienības dalībinstitūciju sniegumā

Austrumeiropas pētniecisko institūciju apvienība Alliance4Life, kā sastāvā Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) darbojas kopš 2018. gada, publicējusi visaptverošu pašnovērtējuma ziņojumu par tās dalībnieku sniegumu ar pētniecību un inovācijām saistītās jomās. Publicētajā ziņojumā ir pieejami dalībnieku pašnovērtējuma dati par periodu no 2018. līdz 2020. gadam un to salīdzinājums ar trīs gadus iepriekš veikto pašnovērtējumu.

Ziņojumā iekļauta SVID analīze, kas sniedz pārskatu par dažādu iekšējo un ārējo faktoru ietekmi, kā arī salīdzinātas zinātnisko institūciju pētniecības kultūras un pārvaldības prakses, apkopoti zinātniskā darba rezultatīvie rādītāji. Labākai salīdzināmībai ar Rietumeiropas pētniecības institūcijām, jaunajā pašnovērtējumā izmantoti labdarības fonda Wellcome 2019. un 2020. gada aptauju jautājumi par pētniecības kultūru (https://wellcome.org/reports/what-researchers-think-about-research-culture).

Pašnovērtējuma ziņojums skaidri parāda, ka 2018. līdz 2020. gada periodā Alliance4Life dalībnieki ir uzsākuši institucionālas pārmaiņas, kas jau ir vainagojušās ar panākumiem, nodrošinot augstākus zinātniskās produktivitātes rādītājus. Jāuzsver, ka labākus rezultātus uzrāda tās A4L partnerinstitūcijas, kas saņem intensīvāku valsts atbalstu un kam ir labi attīstīta un funkcionējoša pētniecības pārvaldības sistēma un pētniecības kultūra.

Ziņojums ir pieejams publiski, lai tādējādi iedvesmotu arī citas Austrumeiropas pētniecības institūcijas uzlabot un modernizēt to pārvaldības un pētniecības kultūru.

Apvienības Alliance4Life pārstāvji ir pārliecināti, ka, papildinot ES atbalstu ar pasākumiem institucionālās pārvaldības prakses uzlabošanai, pētniecības sniegumu izdosies efektīvi samazināt joprojām klātesošās atšķirības starp dažādu Eiropas Savienības (ES) valstu sniegumu dzīvības zinātņu pētniecības un inovāciju jomās.

Pateicoties dalībai Alliance4Life, OSI ir varējis salīdzināt savas darbības efektivitāti ar citām līdzīgām pētniecības organizācijām Austrumeiropā un iestrādāt labāko praksi savā attīstības stratēģijā.

Alliance for Life Sciences: From Strategies to Actions in Central and Eastern Europe, Self Assessment Report [pdf] 

Avots: Self-Assessment Report Released, Alliance4Life. 

Lasīts 637 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")