Jaunumi

L`ORÉAL-UNESCO balvas “Sievietēm zinātnē” 2022. gada stipendiātes: RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes pētniece Laura Vītola

L`ORÉAL-UNESCO balvas “Sievietēm zinātnē” 2022. gada stipendiātes: RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes pētniece Laura Vītola

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniece Laura Vītola nupat saņēmusi "L'ORÉAL-UNESCO" balvu sievietēm zinātnē. Viņa pēta veidus, kā radīt būvmateriālus, kas veidoti no industriāliem atkritumiem vai blakusproduktiem. Lai gan Vītola par saviem pētījumiem jau saņēmusi apbalvojumu, zinātnē viņa nonāca nejaušu apstākļu sakritības rezultātā.

Šobrīd viņa izstrādā ilgtspējīgus zema blīvuma ģeopolimēru bāzes būvmateriālus.

"Ikdienā mēs izmantojam būvmateriālus, kas tiek ražoti no māla, no cementa, tātad no neatjaunojamiem dabas resursiem. Mēs kopā ar kolēģiem mēģinām rast risinājumus, kā mēs varam izveidot būvmateriālus, izmantojot industriālos atkritumus, blakusproduktus, neizmantojot neatjaunojamos resursus," skaidro Laura Vītola. Viens no šādiem materiāliem ir termoelektrostaciju pelni, kas radušies no ogļu kurināšanas.

Zinātniece norādīja: "Vai šim ir nākotne Latvijā? Es teiktu, ka nav. Mūsu sasniegums ir tāds, ka mums ir veiksmīga sadarbība ar ārzemju kolēģiem. Mēs šos materiālus esam atklājuši ne tikai kā būvmateriālus. Esam pētījuši absorbcijas spējas, varam izmantot tos ūdens attīrīšanai."

Kopā ar kolēģiem Laura Vītola pēta daudz un dažādus materiālus, apzinot katra īpašības, un tādā veidā dodot savu pienesumu zinātniekiem un industrijai visā pasaulē.

Avots: No industriāliem atkritumiem rada būvmateriālus, LTV1 Rīta Panorāma, RTU zinātniece pētī iespējas no industriāliem atkritumiem radīt būvmateriālus, lsm.lv, 2022. gada 12. jūlijs.

Medijos:
Būs jauna tinte! Gunita Nagle, IR, 2022. gada 29. jūnijs.
Informācija:
Lasīts 942 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")