Jaunumi

UKRAINAS KRĪZE: KĀDA IR EIROPAS AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS UN PĒTNIECĪBAS NOZARES REAKCIJA

UKRAINAS KRĪZE: KĀDA IR EIROPAS AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS UN PĒTNIECĪBAS NOZARES REAKCIJA

ANO bēgļu aģentūra ziņo, ka 6,1 miljons ukraiņu bēgļu ir atstājuši valsti pēc Krievijas iebrukuma. Daudz lielāks skaits iedzīvotāju ir ticis pārvietots iekšzemē. Valdības un humānās palīdzības organizācijas ir ātri reaģējušas, lai risinātu tūlītējo humanitāro krīzi, tomēr pieaug bažas par to, kā paplašināt aizsardzības un atbalsta jomas ilgtermiņā.

Eiropas augstākās izglītības, pētniecības un attīstības nozaru institūcijas ir mobilizējušās, lai tiktu sniegts tūlītējs atbalsts, bet tām var būt arī būtiska loma, palīdzot uzturēt Ukrainas augstākās izglītības un pētniecības un attīstības nozaru darbību, un pēc iespējas ātrāk sagatavot to atjaunošanu.

ALLEA sadarbībā ar Science for Ukraine, Kristiania University College (Norvēģija) un International Science Council (ISC), kopīgi organizē tiešsaistes konferenci “Ukrainas krīze: kāda ir Eiropas augstākās izglītības un pētniecības nozares reakcija (The Ukraine crisis: responses from the European higher education and research sectors”) 2022. gada 15. jūnijā no plkst. 9:00 – 14:00 CEST.

Konferencē piedalīsies arī Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji.

Reģistrācija atvērta līdz 13. jūnijam:
vai
Lasīts 867 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")