Jaunumi

Latvijas zinātniekiem pasniedz augstākos valsts apbalvojumus

Latvijas zinātniekiem pasniedz augstākos valsts apbalvojumus

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Š.g. 3. un 4. maijā Rīgas pilī tika pasniegti saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2021. gada 22. oktobra un 2022. gada 4. aprīļa lēmumiem piešķirtie augstākie Latvijas valsts apbalvojumi.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Apbalvoto vidū ir Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktori Mārīte Vīksna un Jānis Kalnačs, LZA korespondētālocekle Sanita Osipova, kā arī LZA īstenie locekļi Aivars Bērziņš, Jānis Kloviņš un Māra Pilmane.

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece un Latviešu folkloras krātuves fondu glabātāja Dr.philol.h.c. Mārīte Vīksna iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci.

Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes profesors, Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks Dr.art. Jānis Kalnačs iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelta Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore, bijusī Satversmes tiesas priekšsēdētāja, LZA korespondētājlocekle Dr.iur. Sanita Osipova.

Par Atzinības krusta komandieriem iecelti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” direktors, akadēmiķis, profesors Dr.med.vet. Aivars Bērziņš un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes profesora, akadēmiķis Dr.biol. Jānis Kloviņš.

Par Atzinības krusta virsnieci iecelta Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore, Morfoloģijas katedras vadītāja, akadēmiķe, profesore Dr.habil.med. Māra Pilmane.

Lasīts 385 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")