Jaunumi

LZA aicina parakstīt memorandu par bērnu slepkavošanas apturēšanu Ukrainā

LZA aicina parakstīt memorandu par bērnu slepkavošanas apturēšanu Ukrainā

Bērnu tiesību aizsardzības organizācijas “Glābiet bērnus” vadītāja Inguna Ebela parakstīšanai nodevusi memorandu “Par bērnu slepkavošanas apturēšanu Ukrainā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas rīku,” vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Memoranda mērķis ir vērst Eiropas Savienību, ANO, NATO, kā arī citu organizāciju un valstu bloku uzmanību uz to, kā izvērtēt Krievijas agresiju Ukrainā. Memoranda inicatīvas grupas* vadītāja prof. Inguna Ebela norāda: “valstis, pieņemot lēmumus attiecībā uz Krievijas agresiju Ukrainā, būtu jāmudina pārkāpumus vērtēt no ANO Bērna tiesību konvencijas skatupunkta”.

“Tas ir aicinājums katram vienam cilvēakam, kurš var pievienoties ar parakstu, pārtraukt to visu, kas notiek ar bērniem Ukrainā, un panākt, ka tiek sodīti visi pāridarītāji. [..] neviens nav iedomājies palūkoties uz kara noziegumiem Ukrainā pret bērniem no ANO konvencijas par bērnu tiesībām skatupunkta, kas piedotu daudz lielāku svaru pāridarītāju vainai, iespējai viņus tiesāt, kā arī ļautu pieņemt pavisam citus lēmumus palīdzībai Ukrainai jau sākotnēji,” uzsver Inguna Ebela.

Memorands pieejams starptautiskās publiskās iniciatīvas platformā change.org, kur to var parakstīt ikviens.

* Memoranda iniciatīvas grupa ir "Glābiet bērnus", Pediatru asociācija, Latvijas Universitāte, 1991. gada Barikāžu dalībnieku biedrība, Latvijas Tautas frontes muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija.

 

Lasīts 187 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")