Jaunumi

LZA Senāts izsludina vakances akadēmijas jauno locekļu vēlēšanām 2022. gadā

LZA Senāts izsludina vakances akadēmijas jauno locekļu vēlēšanām 2022. gadā

Šodien, 19. aprīlī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts, atbilstoši LZA Statūtu punktam 3.8.1.1., ir izsludinājis īsteno, korespondētājlocekļu un ārzemju locekļu vakances 2022. gada jaunu locekļu vēlēšanām LZA rudens pilnsapulcē. LZA Senāts ir apstiprinājis 8 īsteno locekļu vakances, 15 korespondētājlocekļu vakances un 6 ārzemju locekļu vakances.

LZA korespondētājlocekļu vakances tiek izsludinātas šādās zinātnes nozarēs:

Inženierzinātne un tehnoloģijas – 2 vakances
Matemātika, datorzinātne un informātika – 1 vakance
Fizika un astronomija – 1 vakance
Ķīmija – 1 vakance
Bioloģija – 1 vakance
Medicīna – 1 vakance
Farmācija – 1 vakance
Ģeogrāfija/ģeoloģija – 1 vakance
Ekonomika – 1 vakance
Arheoloģija – 1 vakance
Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija/socioloģija – 2 vakances
Mežzinātne – 1 vakance
Pārtikas zinātne – 1 vakance

 

Jaunu LZA locekļu vēlēšanu principus un kārtību nosaka LZA Statūti un Nolikums par jaunu Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļu vēlēšanām. Interpretējot šī Nolikuma normas jāņem vērā, ka LZA Statūtiem ir augstāks juridisks spēks.

JAUNO LOCEKĻU KANDIDĀTU IZVIRZĪŠANAS KĀRTĪBA

Latvijas augstskolām, zinātniskajām biedrībām, zinātniskajiem centriem, LZA īstenajiem locekļiem ir tiesības līdz vēlēšanu gada 15. jūnijam elektroniski LZA Prezidijam pieteikt jaunu LZA īsteno locekļu, ārzemju locekļu un korespondētājlocekļu kandidātus, savu pieteikumu attiecīgi motivējot un pievienojot kandidāta Curriculum vitae. Ja kandidātus piesaka augstskola, biedrība vai centrs, tie, aizklāti balsojot, ar balsu vairākumu izvirzāmi zinātnisko padomju u.tml. koleģiālu orgānu sēdēs.

Pieteicējam līdz vēlēšanu gada 15. septembrim jāiesniedz vēl divu LZA īsteno locekļu rekomendācijas un citi Senāta norādītie dokumenti, šajos dokumentos ir jābūt saprotamam, ka piesakāmais kandidāts piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai (piemēram, uz kāda no dokumentiem ir viņa paraksts). Pieteicēja pienākums ir iepazīstināt piesakāmo kandidātu ar kārtību, kādā LZA vēlē jaunus locekļus.

Papildus līdz 15. septembrim jāiesniedz šādi dokumenti:

- kandidāta zinātniskā biogrāfija (Curriculum vitae) rakstītā un elektroniskā formā, norādot dzimšanas gadu un datumu, personas kodu, pašreizējās darba vietas un mājas adresi, tālruņus, faksu un e-pasta adresi, kopējo zinātnisko darbu skaitu un līdz 5 nozīmīgāko zinātnisko darbu bibliogrāfiskos datus;
- īss zinātniskā un pedagoģiskā darba kopsavilkums publicēšanai laikrakstā "Zinātnes Vēstnesis";
- 2 krāsainas fotogrāfijas (10x15);
- autora apstiprināts zinātnisko darbu saraksts, darbus sadalot kategorijās (monogrāfijas, raksti, konferenču tēzes u.tml.), rakstiskā un elektroniskā formā;
- diplomu kopijas (augstākās izglītības, zinātniskās kvalifikācijas un nosaukumu);
- ziņas par zinātniskajiem apbalvojumiem un pagodinājumiem (Latvijā un ārvalstīs saņemto diplomu kopijas).
 

Dokumenti iesniedzami Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta jauno locekļu vēlēšanu ekspertu komisijai Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 2. st., 231. istabā. Uzziņas LZA Senāta sekretariātā Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050, tel. 67223931, fakss 67821153, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 

 

Lasīts 1873 reizes
We use cookies
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies")