26.septembrī vienlaikus astoņās pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un Liepājā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Kristāli".

Zinātnieku nakts

2014. gada 26. septembris

Image175.JPG

Jautājums

Vai, jūsuprāt, "Zinātnieku nakts" ir lietderīgs pasākums

Rezultāti
Šobrīd 15 viesi online
Sākumlapa arrow Zinātnieku nakts 2013

Zinātnieku nakts 2013

Zinātnieku nakts 2013

27.septembrī vienlaikus sešās pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un Valmierā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Ūdens".

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas augstskolas, zinātniskie institūti un muzejiem. Pasākums Latvijā noritēs jau astoto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 300 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar tēmu par ūdeni, dodot ieskatu ūdens izmantošanas veidos un daudzveidīgajā pielietojamībā. 27.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.


Zinātnieku nakts buklets (pdf)


Zinātnieku nakts pasākumu programma aplūkojama www.lu.lv/petnieciba/komunikacija/zinatnieku-naktis/2013/ 


 

atbalsta/EU_flag.JPG

atbalsta/FP7-people-CMYK.JPG

atbalsta/Logo_Marie-Curie.JPG

0 Komentāri