26.septembrī vienlaikus astoņās pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un Liepājā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Kristāli".

Zinātnieku nakts

2014. gada 26. septembris

Image176.JPG

Jautājums

Vai, jūsuprāt, "Zinātnieku nakts" ir lietderīgs pasākums

Rezultāti
Šobrīd 14 viesi online
Sākumlapa arrow Zinātnieku nakts 2011

Zinātnieku nakts 2011

Zinātnieku nakts 2011

Zinātnieku nakts pasākumu apmeklētājiem 23.septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā un Daugavpils Universitātē bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Komisijas īstenoto Marijas Kirī programmu zinātnieku mobilitātes atbalstam piedaloties viktorīnā un atbildot uz viktorīnas jautājumiem.

Balva par pareizām atbildēm uz viktorīnas jautājumiem ir USB atmiņa (2 GB) ar diviem klipiem, kas neparastā veidā attēlo ķīmisko reakciju norisi.

Balvas piešķir viktorīnas dalībniekiem, kas snieguši pareizas atbildes uz vismaz pusi no viktorīnas jautājumiem.

Balvas saņem:

Evija Arste
Linda Briede un Aleksandrs Pustenko
Ilze Meldere
Lelde Krūmiņa
Vineta Zaķe
Guntars Vanags
Māris Seržāns
Evelīna PuzoZinātnieku nakts 2011 buklets (pdf)


23.septembrī vienlaikus sešās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Salaspilī un arī Valmierā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Aizraujošā ķīmija”.

Programma2011/Zinatnieku_nakts-2011.jpg

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Pasākums Latvijā noritēs jau sesto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to 32 Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 200 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar ķīmiju, dodot ieskatu tās daudzveidīgajā pielietojamībā, radītajām problēmām un iespējām. 23.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumus piektdien 23.septembrī ievadīs populārzinātniskas interaktīvas izstādes no Francijas „Tā ir ķīmija!” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās.


Zinātnieku nakts laikā dažādi pasākumi notiks:

Zinātnes kafejnīca

Izstāde


atbalsta/EU_flag.JPG

atbalsta/FP7-people-CMYK.JPG

atbalsta/Logo_Marie-Curie.JPG

0 Komentāri
Lasīt tālāk...