26.septembrī vienlaikus astoņās pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un Liepājā - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Kristāli".

Zinātnieku nakts

2014. gada 26. septembris

Zinatnieku_nakts-2012.jpg

Jautājums

Vai, jūsuprāt, "Zinātnieku nakts" ir lietderīgs pasākums

Rezultāti
Šobrīd 18 viesi online
Sākumlapa arrow Zinātnieku nakts 2010

Zinātnieku nakts 2010

Zinātnieku nakts 2010

Zinātnieku nakts 2010 buklets 

Zinātnieku nakts 2010 Eiropā (video, 56 sek.)


24.septembrī vienlaikus piecās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un arī Salaspilī - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Cilvēks, daba, klimats”.

Programma2010/Zinatnieku_nakts_2010.jpg

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Pasākums Latvijā noritēs jau piekto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļausies to Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizēs dažādus pasākumus vairāk kā 150 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni, un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar vides zinātnēm, bioloģiskās daudzveidības un klimata izmaiņu radītajām problēmām. 24.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās un uz brīdi iejusties zinātnieka ādā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumu piektdien 24.septembrī ievadīs populārzinātniskas izstādes „Smilšu graudu spēle” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās. Tam plkst.17.00 sekos zinātnes kafejnīcas pasākums Latvijas Universitātē par tēmu „Zinātne – hobijs” un plkst.19.00 zinātnes kafejnīca Latvijas Zinātņu akadēmijā, kurā diskutēs par klimata izmaiņām, to ietekmi uz Latvijas dabu un cilvēka veselību.

Zinātnieku nakts laikā dažādi pasākumi notiks:

Latvijas Zinātņu akadēmijā,

Latvijas Universitātē,

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā,

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā,

Rīgas Stradiņa universitātē,

Nacionālajā Botāniskajā dārzā,

Rīgas Tehniskajā universitātē,

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā,

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā,

Latvijas Lauksaimniecības universitātē,

Daugavpils Universitātē,

Rēzeknes Augstskolā,

Ventspils Augstskolas Starptautiskajā radioastronomijas centrā,

Latvijas Organiskās sintēzes institūtā,

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā.


atbalsta/EU_flag.JPG 

atbalsta/FP7-people-CMYK.JPG 

atbalsta/Logo_Marie-Curie.JPG 

0 Komentāri
Lasīt tālāk...